O‘zbekiston va Qozog‘iston Prezidentlarining uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev davlat tashrifi bilan mamlakatimizga kelgach, davlat rahbarlari “Toshkent-Humo” xalqaro aeroportida suhbat o‘tkazdilar.
O‘zbekiston – Qozog‘iston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
Tashrif dasturiga muvofiq, ertaga, 15-noyabr kuni, oliy darajadagi muzokaralar hamda Oliy davlatlararo kengashning ikkinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Sammit doirasida yirik qo‘shma loyihalar ishga tushirilishi va ikki tomonlama hujjatlarning katta to‘plami imzolanishi kutilmoqda.

Состоялась встреча Президентов Узбекистана и Казахстана
По прибытии Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева с государственным визитом по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, в международном аэропорту «Ташкент-Хумо» состоялась беседа глав двух государств.
Лидеры обменялись мнениями по вопросам дальнейшего углубления узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества.
В соответствии с программой пребывания завтра, 15 ноября, состоятся переговоры на высшем уровне и второе заседание Высшего межгосударственного совета.
В рамках саммита ожидается запуск масштабных совместных проектов кооперации, а также подписание солидного пакета двусторонних документов.