Мамлакатимизда таълим тизимини халқаро стандартлар асосида ривожлантириш, соҳага доир ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш, ўқув-тарбия жараёнига миллий ва илғор хорижий тажрибалар, инновацион педагогик ва ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, ўқувчиларга илм-фан асослари ва замонавий касб-ҳунарларни ўргатиш, уларнинг интеллектуал салоҳиятини юксалтириш, Янги Ўзбекистонни бунёд этиш ва Учинчи Ренессанс пойдеворини яратиш йўлидаги катта хизматлари, соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, ёшларни она Ватанга меҳр ва садоқат, умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашдаги ибратли фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан тақдирлансин:
«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси» фахрий унвони билан
Мустофоев Жуманазар Сафоевич - Бухоро давлат университети Қоракўл академик лицейининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Шамсидинов Абдуқодир Умарович - Марҳамат туманидаги 47-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими» фахрий унвони билан
Мамадалиев Исомиддин Имомалиевич - Янгиқўрғон туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг география ва биология фанлари ўқитувчиси, Наманган вилояти
Эшанкулов Баходир Ахмадалиевич - Ўрта Чирчиқ туманидаги 124-имконияти чекланган болалар учун мактаб-интернати тарбиячиси, Тошкент вилояти
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан
Богдасарова Татьяна Михайловна - Мирзо Улуғбек туманидаги 49-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Уралов Абдували Тургунович - Гулистон туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа маданияти фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Форманов Шакир Касимович - Ўзбекистон Миллий университетининг эҳтимоллар назарияси ва математик статистика кафедраси профессори
«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан
Байтемиров Асадулла Хаитбоевич - Зарбдор туманидаги 25-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Тухлиев Нурислам - Ўзбекистон халқаро ислом академиясининг ислом иқтисодиёти ва молияси, зиёрат туризми кафедраси профессори
«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
Абдувалитов Ергаш Бураневич - Тошкент давлат педагогика университетининг қозоқ тили ва адабиёти кафедраси мудири
Бакиров Абдували - Ангрен шаҳридаги 1-касб-ҳунар мактабининг махсус фан ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Дададжанова Элеонора Абдувахабовна - Фарғона вилояти чет тилларни ўқитишга ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернати директори
Жалалова Нилуфар Абдирашидовна - Яккасарой туманидаги 319- ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Кучкаров Абдулла Мадаминович - Шовот туманидаги Ал-Хоразмий номидаги Халқаро физика ва математика мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Мардонова Нигора Ахаткуловна - Самарқанд имконияти чекланган шахслар учун ихтисослаштирилган касб-ҳунар мактаби тарбиячиси, Самарқанд вилояти
Махмудов Равшанбек Жалилович - Гулистон давлат университетининг миллий ғоя, маънавият асослари ва ҳуқуқ таълими кафедраси профессори, Сирдарё вилояти
Менглиев Абдурахмон Жавлиевич - Қизириқ туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Мирзабаев Серикбай Дауилбаевич - Нукус шаҳридаги 2-касб-ҳунар мактабининг бош устаси, Қорақалпоғистон Республикаси
Рихсиев Мамуржон Акромович - Чилонзор туманидаги 217-умумий ўрта таълим мактабининг технология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Тошпулатов Бобир Буронович - Ғузор туманидаги 68-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Турсунова Хурмат Тошевна - Когон туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактаби директори, Бухоро вилояти
Халилова Мохира Кодировна - Нурота туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
II даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан
Адилова Шоира Мухаммадиевна - Оқолтин туманидаги «Баркамол авлод» болалар мактаби директори, Сирдарё вилояти
Амирова Зувайда Шадмановна - Термиз шаҳридаги касб-ҳунар мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Бабаджанов Хушнут - Урганч давлат университетининг рус тили ва адабиёти кафедраси профессори, Хоразм вилояти
Давлатова Манзура Асроровна - Кармана туманидаги «Begim Kids» нодавлат мактабгача таълим ташкилоти тарбиячи-услубчиси, Навоий вилояти
Елмуратов Бахитбай Куанишбаевич - Тахтакўпир туманидаги 3-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Жуманиязова Мухаббат Болтаевна - Муҳаммад Ризо Огаҳий номидаги ижод мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Жўраева Ҳидоят Шодиевна - Навбаҳор туманидаги 16-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти
Заиров Джура Ташпулатович - Спорт яккакурашлари бўйича республика олий спорт маҳорати мактабининг оғир атлетика бўйича мураббийси
Исақова Адолат Валиевна - Норин туманидаги 37-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Исмаилова Шоира Пулатовна - Тошкент шаҳридаги Халқаро Вестминстер университети академик лицейининг информатика фани ўқитувчиси
Казабаева Озода Алимухамедовна - Паркент туманидаги 25-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Куватова Дилнавоз Намазовна - Қарши шаҳридаги 46-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Қашқадарё вилояти
Мамажонова Мухаббатхон Махкамовна - Қўштепа туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Мирзаева Равшаной Хурбаевна - Пахтаобод туманидаги 1-касб-ҳунар мактаби директори, Андижон вилояти
Мисирова Манзура Абдумажитовна - Дўстлик туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Олимова Зевар Султоновна - Вобкент саноат ва транспорт техникумининг махсус фан ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Рахмонова Хусния Усмоновна - Пайариқ туманидаги «Happy Dreams House» нодавлат мактабгача таълим ташкилоти раҳбари, Самарқанд вилояти
Сабирова Доно Илхамжоновна - Яккасарой туманидаги «Лидер болалар мактаби» нодавлат таълим ташкилотининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Саидова Гулбаҳор Худайбергановна - Амударё туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг француз тили фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Собирова Муяссархон Парпибаевна - Бекобод туманидаги 2-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Тошкент вилояти
Шаймуратова Диляра Рашидовна - Мирзо Улуғбек туманидаги 71-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Адилова Машкура Насировна - Қибрай туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Азимов Мумин Усманович - Кўкдала туманидаги Чироқчи педагогика коллежи директори, Қашқадарё вилояти
Аннаев Тухташ Жураевич - Термиз давлат университетининг Ўзбекистон тарихи ва манбашунослик кафедраси катта ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти
Ахмедов Ашраф - Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг Шарқшунослик институти шарқ халқлари фани ва маданияти тарихи бўлими бошлиғи
Дусова Зухра Махмудовна - Томди туманидаги 1-оилавий болалар уйи тарбиячиси, Навоий вилояти
Журавлева Ольга Анатольевна - Пахтакор туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Кадиримбетова Салима Расбергеновна - Нукус туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг қорақалпоқ тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Камбаралиев Таиржон Нурматович - Учқўрғон туманидаги 6-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти
Маматхалилова Гулбахар Садировна - Жалақудуқ туманидаги 29-умумий ўрта таълим мактабининг қирғиз тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Нозадзе Тамара Васильевна - Яшнобод туманидаги 166-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Нуруллаева Нигора Назировна - Урганч давлат университети академик лицейининг немис тили фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Плазинская Марина Станиславна - В.Успенский номидаги Республика ихтисослаштирилган мусиқа мактабининг мусиқа назарияси бўлими ўқитувчиси
Рахматуллаева Элвира Раилевна - Бухоро шаҳридаги «Тhe Knowledge Academy» нодавлат таълим ташкилотининг бошланғич синф ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Рузиева Лариса Рахимовна - Самарқанд шаҳридаги 1-имконияти чекланган болалар учун мактаби директори, Самарқанд вилояти
Тугушева Зулфия Фанилевна - Марғилон шаҳридаги 6-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг немис тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Уразбаева Мавлюда Анваровна - Тошкент шаҳридаги «Баркамол авлод» болалар мактабининг тўгарак раҳбари
Абилкасимов Акмал Бектурдиевич - Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг кимё фани ўқитувчиси
Алимова Гулчехра Гафуровна - П.Беньков номидаги Республика ихтисослаштирилган рассомлик мактабининг либослар дизайни фани ўқитувчиси
Атабоева Севара Мамасалиевна - Тошкент шаҳридаги Президент мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси
Бозоров Сайфулло Садуллаевич - Миришкор туманидаги 21-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Ботирова Гузалхон Турдиевна - Халқ таълими вазирлиги тасарруфидаги табиий фанларга ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси
Давлатов Носиржон Эргашалиевич - Қува туманидаги 49-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Дониёров Содиқ Ҳолиқович - С.Сирожиддинов номидаги республика академик лицейининг кимё фани ўқитувчиси
Жуманиёзов Эркабой Рахмонович - Янгиҳаёт туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Икромов Ғолибжон Толибжонович - Шайхонтоҳур туманидаги 102-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Каримова Фарида Азатбаевна - Оҳангарон туманидаги 27-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Кдирбаева Лала Абдикадировна - Қўнғирот туманидаги 43-умумий ўрта таълим мактабининг ўзбек тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Қаршибоева Маъмура Амиркуловна - Шароф Рашидов туманидаги «Мубинабону» оилавий болалар уйи раҳбари, Жиззах вилояти
Қурбонов Бобурмирзо Хошимжонович - Бувайда туманидаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг кимё фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти
Мамадалиева Мухайё Убайдуллаевна - Учкўприк туманидаги 27-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Фарғона вилояти
Сапарова Дилшода Адашевна - Тайлоқ туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Сафаров Рустам Дусиёрович - Яшнобод туманидаги 77-ихтисослаштирилган кўзи ожизлар мактаб-интернати директори, Тошкент шаҳри
Субхонов Нурмурод Ҳайдарович - Ромитан туманидаги 41-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Токумбетов Шавкат Каипназарович - Тўрткўл туманидаги 63-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Тусматов Ойбек Ғафурович - Избоскан туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Улуғбердиева Гулчеҳра Алиқуловна - Навоий давлат кончилик ва технологиялар университети академик лицейининг математика фани ўқитувчиси, Навоий вилояти
Умарова Мухайё Шамшидиновна - Уйчи туманидаги 30-мактабгача таълим ташкилоти тарбиячиси, Наманган вилояти
Умрзаков Сарварбек Мухамадович - Бўстон туманидаги 48-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика ва информатика фанлари ўқитувчиси, Андижон вилояти
Ўталов Лутфулла Нарзуллаевич - Ғаллаорол туманидаги 19-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти
Фузаилова Хулкар Эргашевна - Жомбой туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти
Хаитов Хусниддин Хасанович - Ҳалима Худойбердиева номидаги ижод мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти
Хамдамова Мухайё Сохибназаровна - Бектемир туманидаги 293-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
Хасанова Айдин Бектурдиевна - Гурлан туманидаги 6-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти
Худайберганова Мухайё Сабировна - Урганч шаҳридаги 1-касб-ҳунар мактабининг ишлаб чиқариш таълими устаси, Хоразм вилояти
Хусанова Зумрад Нозимжоновна - Миробод туманидаги «Excellence Education Group» нодавлат таълим ташкилоти раҳбари, Тошкент шаҳри
Ҳайдаров Ўктам Хазратович - Қоракўл туманидаги 53-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти
Шарапов Тўра Неъматович - Яккабоғ туманидаги 40-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти
Юлдашова Барчиной Нуриллаевна - Конимех туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

О награждении группы особо отличившихся работников сферы образования и воспитания в связи с Днем учителей и наставников
За достойный вклад в развитие системы образования нашей страны на основе международных стандартов, успешную реализацию реформ в сфере, широкое внедрение в учебно-воспитательный процесс передового национального и зарубежного опыта, инновационных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, большие заслуги в обучении молодежи основам наук и современным профессиям, повышении ее интеллектуального потенциала на пути построения Нового Узбекистана и создания фундамента Третьего Ренессанса, образцовую деятельность по формированию здорового и гармонично развитого поколения,  его воспитанию в духе любви и преданности Родине, уважения общечеловеческих ценностей, а также активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
Мустофоеву Жуманазару Сафоевичу - преподавателю математики Каракульского академического лицея Бухарского государственного университета, Бухарская область
Шамсидинову Абдукодиру Умаровичу - учителю химии специализированной средней общеобразовательной школы №47 Мархаматского района, Андижанская область
Мамадалиеву Исомиддину Имомалиевичу - учителю географии и биологии средней общеобразовательной школы №5 Янгикурганского района, Наманганская область
Эшанкулову Баходиру Ахмадалиевичу - воспитателю школы-интерната для детей с ограниченными возможностями №124 Уртачирчикского района, Ташкентская область
Богдасаровой Татьяне Михайловне - учителю истории средней общеобразовательной школы №49 Мирзо-Улугбекского района, город Ташкент
Уралову Абдували Тургуновичу - учителю музыкальной культуры средней общеобразовательной школы №8 Гулистанского района, Сырдарьинская область
Форманову Шакиру Касимовичу - профессору кафедры теории вероятностей и математической статистики Национального университета Узбекистана
Байтемирова Асадуллу Хаитбоевича - учителя математики специализированной средней общеобразовательной школы №25 Зарбдорского района, Джизакская область
Тухлиева Нурислама - профессора кафедры исламской экономики и финансов, паломнического туризма Международной исламской академии Узбекистана
Абдувалитова Ергаша Бураневича - заведующего кафедрой казахского языка и литературы Ташкентского государственного педагогического университета
Бакирова Абдували - преподавателя специального предмета профессиональной школы №1 города Ангрена, Ташкентская область
Дададжанову Элеонору Абдувахабовну - директора Ферганской областной специализированной средней общеобразовательной школы-интерната по обучению иностранным языкам
Жалалову Нилуфар Абдирашидовну - учителя информатики специализированной средней общеобразовательной школы №319 Яккасарайского района, город Ташкент
Кучкарова Абдуллу Мадаминовича - учителя математики Международной школы-интерната физики и математики имени Аль-Хорезми Шаватского района, Хорезмская область
Мардонову Нигору Ахаткуловну - воспитателя Самаркандской специализированной профессиональной школы для лиц с ограниченными возможностями, Самаркандская область
Махмудова Равшанбека Жалиловича - профессора кафедры национальной идеи, основ духовности и правового образования Гулистанского государственного университета, Сырдарьинская область
Менглиева Абдурахмона Жавлиевича - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №14 Кызирыкского района, Сурхандарьинская область
Мирзабаева Серикбая Дауилбаевича - главного мастера профессиональной школы №2 города Нукуса, Республика Каракалпакстан
Рихсиева Мамуржона Акромовича - учителя технологии средней общеобразовательной школы №217 Чиланзарского района, город Ташкент
Тошпулатова Бобира Буроновича - учителя физики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №68 Гузарского района, Кашкадарьинская область
Турсунову Хурмат Тошевну - директора средней общеобразовательной школы №3 Каганского района, Бухарская область
Халилову Мохиру Кодировну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №6 Нуратинского района, Навоийская область
Адилову Шоиру Мухаммадиевну - директора детской школы «Баркамол авлод» Акалтынского района, Сырдарьинская область
Амирову Зувайду Шадмановну - учителя информатики профессиональной школы города Термеза, Сурхандарьинская область
Бабаджанова Хушнута - профессора кафедры русского языка и литературы Ургенчского государственного университета, Хорезмская область
Давлатову Манзуру Асроровну - воспитателя-методиста негосударственной дошкольной образовательной организации «Begim Kids» Карманинского района, Навоийская область
Елмуратова Бахитбая Куанишбаевича - учителя музыки специализированной средней общеобразовательной школы №3 Тахтакупырского района, Республика Каракалпакстан
Жуманиязову Мухаббат Болтаевну - учителя родного языка и литературы Творческой школы имени Мухаммада Ризо Огахий, Хорезмская область
Жураеву Хидоят Шодиевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №16 Навбахорского района, Навоийская область
Заирова Джуру Ташпулатовича - тренера по тяжелой атлетике Республиканской школы высшего спортивного мастерства по спортивным единоборствам
Исакову Адолат Валиевну - учителя химии средней общеобразовательной школы №37 Нарынского района, Наманганская область
Исмаилову Шоиру Пулатовну - преподавателя информатики академического лицея Международного Вестминстерского университета в городе Ташкенте
Казабаеву Озоду Алимухамедовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №25 Паркентского района, Ташкентская область
Куватову Дилнавоз Намазовну - воспитателя дошкольной образовательной организации №46 города Карши, Кашкадарьинская область
Мамажонову Мухаббатхон Махкамовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №30 Куштепинского района, Ферганская область
Мирзаеву Равшаной Хурбаевну - директора профессиональной школы №1 Пахтаабадского района, Андижанская область
Мисирову Манзуру Абдумажитовну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №3 Дустликского района, Джизакская область
Олимову Зевар Султоновну - преподавателя специального предмета Вабкентского техникума промышленности и транспорта, Бухарская область
Рахмонову Хуснию Усмоновну - руководителя негосударственной дошкольной образовательной организации «Happy Dreams House» Пайарыкского района, Самаркандская область
Сабирову Доно Илхамжоновну - учителя начальных классов негосударственной образовательной организации «Лидер болалар мактаби» Яккасарайского района, город Ташкент
Саидову Гулбахор Худайбергановну - учителя французского языка средней общеобразовательной школы №5 Амударьинского района, Республика Каракалпакстан
Собирову Муяссархон Парпибаевну - воспитателя дошкольной образовательной организации №2 Бекабадского района, Ташкентская область
Шаймуратову Диляру Рашидовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №71 Мирзо-Улугбекского района, город Ташкент
Адилову Машкуру Насировну - учителя физики средней общеобразовательной школы №30 Кибрайского района, Ташкентская область
Азимова Мумина Усмановича - директора Чиракчинского педагогического колледжа Кукдалинского района, Кашкадарьинская область
Аннаева Тухташа Жураевича - старшего преподавателя кафедры истории Узбекистана и источниковедения Термезского государственного университета, Сурхандарьинская область
Ахмедова Ашрафа - начальника отдела истории науки и культуры народов востока Института востоковедения Академии наук Республики Узбекистан
Дусову Зухру Махмудовну - воспитателя семейного детского дома №1 Тамдынского района, Навоийская область
Журавлеву Ольгу Анатольевну - учителя математики средней общеобразовательной школы №2 Пахтакорского района, Джизакская область
Кадиримбетову Салиму Расбергеновну - учителя каракалпакского языка и литературы средней общеобразовательной школы №22 Нукусского района, Республика Каракалпакстан
Камбаралиева Таиржона Нурматовича - учителя математики специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №6 Учкурганского района, Наманганская область
Маматхалилову Гулбахар Садировну - учителя киргизского языка и литературы средней общеобразовательной школы №29 Жалакудукского района, Андижанская область
Нозадзе Тамару Васильевну - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №166 Яшнабадского района, город Ташкент
Нуруллаеву Нигору Назировну - преподавателя немецкого языка академического лицея Ургенчского государственного университета, Хорезмская область
Плазинскую Марину Станиславну - преподавателя отделения теории музыки Республиканской специализированной музыкальной школы имени В.Успенского
Рахматуллаеву Элвиру Раилевну - учителя начальных классов негосударственной образовательной организации «Тhe Knowledge Academy» города Бухары, Бухарская область
Рузиеву Ларису Рахимовну - директора школы для детей с ограниченными возможностями №1 города Самарканда, Самаркандская область
Тугушеву Зулфию Фанилевну - учителя немецкого языка специализированной средней общеобразовательной школы №6 города Маргилана, Ферганская область
Уразбаеву Мавлюду Анваровну - руководителя кружка детской школы «Баркамол авлод» города Ташкента
Абилкасимова Акмала Бектурдиевича - учителя химии специализированной школы имени Абу Али ибн Сино
Алимову Гулчехру Гафуровну - преподавателя по предмету дизайна одежды Республиканской специализированной художественной школы имени П.Бенькова
Атабоеву Севару Мамасалиевну - учителя английского языка Президентской школы в городе Ташкенте
Бозорова Сайфулло Садуллаевича - учителя математики специализированной средней общеобразовательной школы №21 Миришкорского района, Кашкадарьинская область
Ботирову Гузалхон Турдиевну - учителя биологии специализированной средней общеобразовательной школы естественных наук при Министерстве народного образования
Давлатова Носиржона Эргашалиевича - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №49 Кувинского района, Ферганская область
Дониёрова Содика Холиковича - преподавателя химии Республиканского академического лицея имени С.Сирожиддинова
Жуманиёзова Эркабоя Рахмоновича - учителя физики средней общеобразовательной школы №8 Янгихаётского района, город Ташкент
Икромова Голибжона Толибжоновича - учителя химии специализированной средней общеобразовательной школы №102 Шайхантохурского района, город Ташкент
Каримову Фариду Азатбаевну - учителя истории средней общеобразовательной школы №27 Ахангаранского района, Ташкентская область
Кдирбаеву Лалу Абдикадировну - учителя узбекского языка и литературы средней общеобразовательной школы №43 Кунгратского района, Республика Каракалпакстан
Каршибоеву Маъмуру Амиркуловну - руководителя семейного детского дома «Мубинабону» Шароф-Рашидовского района, Джизакская область
Курбонова Бобурмирзо Хошимжоновича - учителя химии специализированной средней общеобразовательной школы-интерната №2 Бувайдинского района, Ферганская область
Мамадалиеву Мухайё Убайдуллаевну - воспитателя дошкольной образовательной организации №27 Учкуприкского района, Ферганская область
Сапарову Дилшоду Адашевну - учителя географии средней общеобразовательной школы №8 Тайлакского района, Самаркандская область
Сафарова Рустама Дусиёровича - директора специализированной школы-интерната для слепых №77 Яшнабадского района, город Ташкент
Субхонова Нурмурода Хайдаровича - учителя биологии специализированной средней общеобразовательной школы №41 Ромитанского района, Бухарская область
Токумбетова Шавката Каипназаровича - учителя физики средней общеобразовательной школы №63 Турткульского района, Республика Каракалпакстан
Тусматова Ойбека Гафуровича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №14 Избасканского района, Андижанская область
Улугбердиеву Гулчехру Аликуловну - преподавателя математики академического лицея Навоийского государственного горно-технологического университета, Навоийская область
Умарову Мухайё Шамшидиновну - воспитателя дошкольной образовательной организации №30 Уйчинского района, Наманганская область
Умрзакова Сарварбека Мухамадовича - учителя математики и информатики специализированной средней общеобразовательной школы №48 Бустанского района, Андижанская область
Уталова Лутфуллу Нарзуллаевича - учителя физики средней общеобразовательной школы №19 Галляаральского района, Джизакская область
Фузаилову Хулкар Эргашевну - учителя математики средней общеобразовательной школы №18 Джамбайского района, Самаркандская область
Хаитова Хусниддина Хасановича - учителя родного языка и литературы Творческой школы имени Халимы Худойбердиевой, Сырдарьинская область
Хамдамову Мухайё Сохибназаровну - учителя биологии средней общеобразовательной школы №293 Бектемирского района, город Ташкент
Хасанову Айдин Бектурдиевну - учителя химии специализированной средней общеобразовательной школы №6 Гурленского района, Хорезмская область
Худайберганову Мухайё Сабировну - мастера производственного обучения профессиональной школы №1 города Ургенча, Хорезмская область
Хусанову Зумрад Нозимжоновну - руководителя негосударственной образовательной организации «Excellence Education Group» Мирабадского района, город Ташкент
Хайдарова Уктама Хазратовича - учителя математики средней общеобразовательной школы №53 Каракульского района, Бухарская область
Шарапова Туру Неъматовича - учителя информатики средней общеобразовательной школы №40 Яккабагского района, Кашкадарьинская область
Юлдашову Барчиной Нуриллаевну - учителя музыки средней общеобразовательной школы №2 Канимехского района, Навоийская область