O‘zbekiston va Albaniya yetakchilari ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev BMTning oliy darajadagi haftaligi tadbirlarida ishtirok etish doirasida Albaniya Prezidenti Bayram Begay bilan muzokara o‘tkazdi.
Siyosiy-diplomatik, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Ikki tomonlama munosabatlarni, shu jumladan siyosiy muloqot va iqtisodiy hamkorlik mexanizmlarini yaratish orqali sifat jihatidan yangi darajaga olib chiqishga o‘zaro qiziqish bildirildi.
Savdo va investitsiya sohalaridagi hamkorlik salohiyatini ro‘yobga chiqarish, agrar va oziq-ovqat sanoati, transport va boshqa sohalarda kooperatsiya loyihalarini amalga oshirish muhimligi qayd etildi.

Leaders of Uzbekistan and Albania discuss issues of expanding bilateral cooperation
As part of the participation in the UN high-level week events, on September 23 President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held talks with President of Albania Bajram Begaj.
Issues of developing mutually beneficial cooperation in the political-diplomatic, trade-economic and cultural-humanitarian spheres were discussed.
Mutual interest was expressed in bringing bilateral relations to a qualitatively new level, including through the establishment of mechanisms for political dialogue and economic interaction.
The importance of unlocking the potential of cooperation in trade and investment, as well as implementing joint projects in areas such as agriculture and food industry, transport and others, was noted.