Mamlakatimizda ta’lim-tarbiya sohasini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, ushbu yo‘nalishda islohotlar samaradorligini oshirish, o‘quv jarayoniga ilg‘or tajribalar, innovatsion pedagogik texnologiyalarni keng joriy etish borasidagi munosib hissasi, o‘quvchi yoshlarga zamonaviy bilim va kasb-hunarlarni o‘rgatish, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirish, yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, farzandlarimizni ona Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi katta xizmatlari, ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki, shuningdek, yurtimizda ta’limga oid investitsiya loyihalarini muvaffaqiyatli amalga oshirib kelayotgani uchun quyidagilar mukofotlansin:
«O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi» faxriy unvoni bilan
Raximov Xamidjon Mamajonovich - Oltiariq tumanidagi ixtisoslashtirilgan maktab direktori, Farg‘ona viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi» faxriy unvoni bilan
Boyqobilova Lobar Toshtemirovna - Oqdaryo tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Egamberdiyev Atabek Ro‘zimovich - Hazorasp tumanidagi ixtisoslashtirilgan maktabning fizika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Abdullayev Maxmudjon Muxamedovich - Toshkent davlat texnika universitetining mexatronika va robototexnika kafedrasi professori
Orazimbetova Guldarixa Kdirbayevna - Qorao‘zak tumanidagi 32-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Suvanov Omon - Guliston davlat universitetining pedagogika va psixologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Xushmatov Raxmatullo Rabbimovich - Samarqand shahridagi alohida ta’limga ehtiyoji bo‘lgan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan 61-maktab-internatining tasviriy san’at va chizmachilik fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Shukurov Maxmanazar Karimovich - Yakkabog‘ tumanidagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Tadjibayeva Ma’muraxon Ashuraliyevna - Toshkent shahridagi Prezident maktabi ijrochi direktori
Abdullayev Shavkat Vaxidovich - Namangan davlat universitetining kimyo kafedrasi professori, Namangan viloyati
Axmedova Muattar Abduvaxitovna - Qibray tumanidagi «Imkon» ko‘p tarmoqli ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta’lim tashkiloti defektologi, Toshkent viloyati
Baltabayev Alimkul Egamberdiyevich - Sayxunobod tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Bo‘tayev Qaxramon Nig‘matovich - R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining akademik xonandalik bo‘limi bosh o‘qituvchisi
Ziyayeva Moxidil Baxtiyorovna - Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Kazimova Roxila Rozikovna - Tayloq tumanidagi 41-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Samarqand viloyati
Karimova Mavludaxon Sharobutdinovna - Oltinko‘l tumanidagi «Al Impex garant» nodavlat maktabgacha ta’lim tashkiloti direktori, Andijon viloyati
Kasimov Fayzullo Muxamadovich - Buxoro davlat pedagogika institutining boshlang‘ich ta’lim kafedrasi professori, Buxoro viloyati
Pirmatova Rano Ninniyevna - Sherobod tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Umaraliyeva Mamuraxon Tashxodjayevna - Toshkent farmatsevtika instituti akademik litseyining biologiya fani o‘qituvchisi
Abdushukurov Anvar Kabirovich - O‘zbekiston Milliy universitetining organik va neft-gaz kimyo kafedrasi professori
Azarenko Igor Timofeyevich - V.A.Uspenskiy nomidagi respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining estrada ijrochiligi bo‘limi o‘qituvchisi
Azimov Raxim Azizboyevich - Rossiya Federatsiyasi Davlat Dumasining Xavfsizlik va korrupsiyaga qarshi kurash qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari
Volfgang Anton Herrmann - «Yangi O‘zbekiston» universitetining faxriy prezidenti
Drujinina Yelena Sergeyevna - Oksana Chusovitina nomidagi gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktabi murabbiysi
Ibrohim Said Abdulla Ali Alhajri - Birlashgan Arab Amirliklarining Xalifa universiteti prezidenti
Ismatillayev Xabibulla - Oltinsoy tumanidagi 9-umumiy o‘rta ta’lim maktabining chaqiruvga qadar boshlang‘ich tayyorgarlik fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Kadirova Adiba Raxmonovna - Shahrisabz shahridagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
King Stefen Richard - «Cambridge University Press & Assessment» tashkilotining Yevropa, Markaziy Osiyo va Amerika bo‘yicha bosh koordinatori
Qalbayeva Naubahar Perdebayevna - Nukus tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Marsden Abbey Nikole - Andijon shahridagi Prezident maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Mirjalilova Gulbaxor Miraxmonovna - Chust tumanidagi 52-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Mirzakulov Batirjon Kazakbayevich - Mirzacho‘l tumani hokimi, Jizzax viloyati
Rassell Heyli Daniel - Mirobod tumanidagi 175-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Sayfutdinov Anvar Nazarovich - Mirobod tumani hokimi, Toshkent shahri
Saparova Guldar Jusupaliyevna - Bo‘ka tumanidagi 34-umumiy o‘rta ta’lim maktabining nemis tili fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Sultanova Shaxida Yuldashevna - Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universitetining akademik litseyi ijrochi direktori
Uvarova Vera Yurevna - Toshkent shahridagi «Novda Edutainment» mas’uliyati cheklangan jamiyatining gumanitar fanlar bo‘yicha o‘quv-uslubiy majmualarni ishlab chiqish bo‘limi boshlig‘i
Usmanova Nodira Soxibovna - Qarshi shahridagi 2-ko‘p tarmoqli ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta’lim tashkiloti logopedi, Qashqadaryo viloyati
Xasanov Baxtiyor Temirovich - Oqdaryo tumanidagi 47-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Xafizova Sayyora Baxtiyarovna - Navbahor tumanidagi 1-maktabgacha ta’lim tashkiloti direktorining o‘rinbosari, Navoiy viloyati
Shamusarov Sharustam Giyazovich - Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining arabshunoslik oliy maktabi professori
Abduraxmanova Surayyo Mirzamaxmutovna - Uchqo‘rg‘on tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Azimova Nargiza Fagimovna - Paxtakor tumani sport maktabining dzyudo bo‘yicha murabbiysi, Jizzax viloyati
Artikov Urol Yusupovich - Jarqo‘rg‘on tumani sport maktabining dzyudo bo‘yicha murabbiysi, Surxondaryo viloyati
Zakirova Dilnoza Sharifovna - Buxoro turizm va madaniy meros texnikumining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Kamolova Shohzoda Fayzullayevna - Navoiy shahridagi «Barkamol avlod» bolalar maktabining robototexnika to‘garagi rahbari, Navoiy viloyati
Musayev Saminjon Aliyevich - Uchko‘prik tumanidagi 24-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Ruzikulov Ravshan Raxmatulloyevich - Sport yakkakurashlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining yunon-rum kurashi bo‘yicha katta murabbiysi
Soliyev Anvarxuja Maqsudovich - Yangiyo‘l tumanidagi 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabining chaqiruvga qadar boshlang‘ich tayyorgarlik fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Choriyev Faxriddin Urolovich - Qamashi tumanidagi 2-sport maktabi direktorining futbolni rivojlantirish bo‘yicha o‘rinbosari, Qashqadaryo viloyati
Abdinazarov Xasanboy Xoliqnazarovich - Dang‘ara tumanidagi «D.I.Mendeleyev» nodavlat ta’lim muassasasi rahbari, Farg‘ona viloyati
Abdullayeva Fotima Baxromovna - Jizzax shahridagi «Jizzakh International School» xususiy maktabi direktori, Jizzax viloyati
Amanov Baxtiyar Xushbakovich - Chirchiq davlat pedagogika universitetining genetika va evolyutsion biologiya kafedrasi mudiri, Toshkent viloyati
Amanova Zulxumor Mutalovna - Angren shahridagi ixtisoslashtirilgan maktabning informatika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Axmedova Hafiza Hakimovna - Buxoro davlat texnika universiteti akademik litseyining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Axunova Tamara Uktamovna - Buloqboshi tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Berdiyorova Xurshida Jambulovna - Koson tumanidagi 95-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Bobanazarov Sherbay Abdiraxmanovich - Muzrabot tumanidagi 17-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Boboyev Maqsud Mahmudovich - Jondor tumanidagi 46-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Boltayeva Lola Abduvohidovna - Yunusobod tumanidagi 273-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Djabbarov Ruzmat Allanazarovich - Xiva shahridagi 121-ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Jalelov Ilxam Klishbayevich - Qonliko‘l tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining chaqiruvga qadar boshlang‘ich tayyorgarlik fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Jalilov Behzod Murotovich - Toshkent shahridagi «Target international school» nodavlat ta’lim muassasasi rahbari
Janiqulov Ma’ruf Maxsud o‘g‘li - Forish tumanidagi 47-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Jurayeva Feruza Baxodirovna - Vobkent tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining nemis tili fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Zanjirova Xurshida Maxmudovna - Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning informatika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Zikirova Sanam Kilichevna - Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Qashqadaryo viloyati
Kamalitdinov Jobir Nuritdinovich - Davlatobod tumanidagi «Aisha Home Textile» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati
Karimov Eldor Erkinovich - G‘uzor tumanidagi 1-politexnikumi direktori, Qashqadaryo viloyati
Mamajonova Zoxidaxon Tursunovna - Norin tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Mirzayeva Raxima - Farg‘ona shahridagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Mirzaxmedov Ulugbek Uyirbekovich - Bo‘stonliq tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Nasirova Shaira Narmuradovna - Navoiy davlat universitetining raqamli texnologiyalar kafedrasi professori, Navoiy viloyati
Norqo‘chqarova Salima Normuminovna - Qumqo‘rg‘on tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Orazbayev Jurabek Ibadullayevich - Ellikqal’a tumanidagi «Sarabiy» o‘quv markazi rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Po‘latov Rashidjon Raximovich - Beshariq tumanidagi 11-umumiy o‘rta ta’lim maktabining texnologiya fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Saydaxmatova Xalimaxon Ismoilovna - Quva tumanidagi 1-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati
Salayev San’atbek Kamilovich - Xorazm viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari
Salimov Xaytboy Mirzayevich - Marhamat tumanidagi 31-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Salomov Umid Firdavsiyevich - Samarqand shahridagi «Anvar Zamon Nur» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati
Samadova Gulbahor Saidmuradovna - Jizzax shahridagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Samiyeva Nafosat Kamolovna - Kitob tumanidagi 3-oilaviy bolalar uyi rahbari, Qashqadaryo viloyati
Sarsenbayeva Uldaulet Ansatbay qizi - Bo‘zatov tumanidagi 20-bolalar musiqa va san’at maktabining baxshichilik sinfi o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Sultanova Gulnora Alimbayevna - Urganch shahridagi 18-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Xorazm viloyati
Sultonov Jaxongir Xasanjon o‘g‘li - O‘zbekiston tumanidagi «Edu fly» o‘quv markazi rahbari, Farg‘ona viloyati
Sultonov Sulton Istamovich - Buxoro shahridagi 24-ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Temirov Anvar G‘ayrat o‘g‘li - Samarqand shahridagi «Yuksalish quruvchi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Samarqand viloyati
Tillayev Alisher Xasanovich - «Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti» milliy tadqiqot universitetining «International House-Tashkent» akademik litseyi direktori
Tishlikova Dilnora Maxmudovna - Guliston shahridagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Turg‘unov Bekzod Mirzamaxmud o‘g‘li - Chortoq tumanidagi «Stanford LC» nodavlat ta’lim muassasasi rahbari, Namangan viloyati
Umarova Ozodaxon Israilovna - Jalaquduq tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
O‘tanov Shuhrat Qo‘shmurodovich - G‘allaorol tumanidagi 24-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Xaknazarov Farxad Mamaraximovich - Guliston tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Xamidov Xayrullo Ismoilovich - Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universitetining metallurgiya kafedrasi professori, Navoiy viloyati
Xamidova Gulnoza Baxtiyorovna - Zomin tumanidagi «Iqtidorlilar» xususiy maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Xo‘janiyozova Umida Qalandarovna - Urganch tumanidagi 45-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Shin Yelena Petrovna - Bekobod shahridagi 11-ko‘p tarmoqli ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta’lim tashkiloti defektologi, Toshkent viloyati
Shoberdiyev Omon Abdixoliqovich - Qumqo‘rg‘on tumanidagi 1-politexnikumning maxsus fan o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Shodmonova Marhabo O‘ktamovna - Qiziltepa tumanidagi 1-politexnikumning maxsus fan o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Egamberdiyev Sanjar Usanbayevich - Shirin energetika texnikumining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Sirdaryo viloyati
Elmirzayev Parvoz Pardayevich - Kitob tumanidagi 50-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Ergashev Sherzod Shodibek o‘g‘li - Jizzax shahridagi Prezident maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Yavidov Bahram Yangibayevich - Nukus davlat pedagogika institutining fizika o‘qitish metodikasi kafedrasi professori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

За достойный вклад в развитие сферы образования и воспитания на основе международных стандартов, повышение эффективности реформ в этом направлении, широкое внедрение в учебный процесс инновационных педагогических технологий, большие заслуги в обучении молодежи современным знаниям и профессиям, подготовке высококвалифицированных кадров, формировании здорового и гармонично развитого поколения, воспитании детей в духе любви и преданности Родине, уважения национальных и общечеловеческих ценностей, активное участие в общественной жизни, а также за успешную реализацию инвестиционных проектов в сфере образования присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
Рахимову Хамиджону Мамажоновичу - директору специализированной школы Алтыарыкского района, Ферганская область
Бойкобиловой Лобар Тоштемировне - учителю биологии средней общеобразовательной школы №6 Акдарьинского района, Самаркандская область
Эгамбердиеву Атабеку Рузимовичу - учителю физики специализированной школы Хазараспского района, Хорезмская область
Абдуллаева Махмуджона Мухамедовича - профессора кафедры мехатроники и робототехники Ташкентского государственного технического университета
Оразимбетову Гулдариху Кдирбаевну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №32 Караузякского района, Республика Каракалпакстан
Суванова Омона - старшего преподавателя кафедры педагогики и психологии Гулистанского государственного университета, Сырдарьинская область
Хушматова Рахматулло Раббимовича - учителя изобразительного искусства и черчения специализированной школы-интерната №61 для детей с особыми образовательными потребностями города Самарканда, Самаркандская область
Шукурова Махманазара Каримовича - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №37 Яккабагского района, Кашкадарьинская область
Таджибаеву Маъмурахон Ашуралиевну - исполнительного директора Президентской школы в городе Ташкенте
Абдуллаева Шавката Вахидовича - профессора кафедры химии Наманганского государственного университета, Наманганская область
Ахмедову Муаттар Абдувахитовну - дефектолога многопрофильной специализированной дошкольной образовательной организации «Имкон» Кибрайского района, Ташкентская область
Балтабаева Алимкула Эгамбердиевича - учителя музыки средней общеобразовательной школы №16 Сайхунабадского района, Сырдарьинская область
Бутаева Кахрамона Нигматовича - главного преподавателя отделения академического пения Республиканской специализированной музыкальной школы имени Р.Глиэра
Зияеву Мохидил Бахтиёровну - учителя родного языка и литературы Творческой школы имени Халимы Худойбердиевой, Сырдарьинская область
Казимову Рохилу Розиковну - воспитателя дошкольной образовательной организации №41 Тайлакского района, Самаркандская область
Каримову Мавлудахон Шаробутдиновну - директора негосударственной дошкольной образовательной организации «Al Impex garant» Алтынкульского района, Андижанская область
Касимова Файзулло Мухамадовича - профессора кафедры начального образования Бухарского государственного педагогического института, Бухарская область
Пирматову Рано Нинниевну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №1 Шерабадского района, Сурхандарьинская область
Умаралиеву Мамурахон Ташходжаевну - преподавателя биологии академического лицея Ташкентского фармацевтического института
Абдушукурова Анвара Кабировича - профессора кафедры органической и нефтегазовой химии Национального университета Узбекистана
Азаренко Игоря Тимофеевича - преподавателя отделения эстрадного исполнительства Республиканской специализированной музыкальной школы имени В.Успенского
Азимова Рахима Азизбоевича - первого заместителя председателя Комитета Государственной Думы Российской Федерации по безопасности и противодействию коррупции
Вольфганга Антона Херрманна - почетного президента Университета «Новый Узбекистан»
Дружинину Елену Сергеевну - тренера специализированной спортивной школы гимнастики имени Оксаны Чусовитиной
Иброхима Саида Абдуллу Али Алхажри - президента Университета Халифа Объединенных Арабских Эмиратов
Исматиллаева Хабибуллу - учителя допризывной начальной подготовки средней общеобразовательной школы №9 Алтынсайского района, Сурхандарьинская область
Кадирову Адибу Рахмоновну - учителя русского языка и литературы средней общеобразовательной школы №1 города Шахрисабза, Кашкадарьинская область
Кинга Стефена Ричарда - главного координатора по Европе, Центральной Азии и Америке организации «Cambridge University Press & Assessment»
Калбаеву Наубахар Пердебаевну - учителя каракалпакского языка и литературы средней общеобразовательной школы №1 Нукусского района, Республика Каракалпакстан
Марсдена Аббей Николе - учителя химии Президентской школы в городе Андижане, Андижанская область
Миржалилову Гулбахор Мирахмоновну - учителя физики средней общеобразовательной школы №52 Чустского района, Наманганская область
Мирзакулова Батиржона Казакбаевича - хокима Мирзачульского района, Джизакская область
Расселла Хейли Даниэля - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №175 Мирабадского района, город Ташкент
Сайфутдинова Анвара Назаровича - хокима Мирабадского района, город Ташкент
Сапарову Гулдар Жусупалиевну - учителя немецкого языка средней общеобразовательной школы №34 Букинского района, Ташкентская область
Султанову Шахиду Юлдашевну - исполнительного директора академического лицея Международного Вестминстерского университета в городе Ташкенте
Уварову Веру Юрьевну - начальника отдела по разработке учебно-методических комплексов гуманитарных предметов общества с ограниченной ответственностью «Novda Edutainment» города Ташкента
Усманову Нодиру Сохибовну - логопеда многопрофильной специализированной дошкольной образовательной организации №2 города Карши, Кашкадарьинская область
Хасанова Бахтиёра Темировича - учителя математики средней общеобразовательной школы №47 Акдарьинского района, Самаркандская область
Хафизову Сайёру Бахтияровну - заместителя директора дошкольной образовательной организации №1 Навбахорского района, Навоийская область
Шамусарова Шарустама Гиязовича - профессора Высшей школы арабистики Ташкентского государственного университета востоковедения
Абдурахманову Сурайё Мирзамахмутовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №3 Учкурганского района, Наманганская область
Азимову Наргизу Фагимовну - тренера по дзюдо спортивной школы Пахтакорского района, Джизакская область
Артикова Урола Юсуповича - тренера по дзюдо спортивной школы Джаркурганского района, Сурхандарьинская область
Закирову Дилнозу Шарифовну - преподавателя специального предмета Бухарского техникума туризма и культурного наследия, Бухарская область
Камолову Шохзоду Файзуллаевну - руководителя кружка по робототехнике детской школы «Баркамол авлод» города Навои, Навоийская область
Мусаева Саминжона Алиевича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №24 Учкуприкского района, Ферганская область
Рузикулова Равшана Рахматуллоевича - старшего тренера по греко-римской борьбе Республиканской школы высшего спортивного мастерства по спортивным единоборствам
Солиева Анвархужу Максудовича - учителя допризывной начальной подготовки средней общеобразовательной школы №10 Янгиюльского района, Ташкентская область
Чориева Фахриддина Уроловича - заместителя директора по развитию футбола спортивной школы №2 Камашинского района, Кашкадарьинская область
Абдиназарова Хасанбоя Холикназаровича - руководителя негосударственного образовательного учреждения «Д.И.Менделеев» Дангаринского района, Ферганская область
Абдуллаеву Фотиму Бахромовну - директора частной школы «Jizzakh International School» города Джизака, Джизакская область
Аманова Бахтияра Хушбаковича - заведующего кафедрой генетики и эволюционной биологии Чирчикского государственного педагогического университета, Ташкентская область
Аманову Зулхумор Муталовну - учителя информатики специализированной школы города Ангрена, Ташкентская область
Ахмедову Хафизу Хакимовну - преподавателя русского языка и литературы академического лицея Бухарского государственного технического университета, Бухарская область
Ахунову Тамару Уктамовну - учителя русского языка и литературы средней общеобразовательной школы №4 Булакбашинского района, Андижанская область
Бердиёрову Хуршиду Жамбуловну - учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №95 Касанского района, Кашкадарьинская область
Бобаназарова Шербая Абдирахмановича - учителя информатики и информационных технологий средней общеобразовательной школы №17 Музрабатского района, Сурхандарьинская область
Бобоева Максуда Мaхмудовича - учителя физики средней общеобразовательной школы №46 Жандарского района, Бухарская область
Болтаеву Лолу Абдувохидовну - учителя географии средней общеобразовательной школы №273 Юнусабадского района, город Ташкент
Джаббарова Рузмата Алланазаровича - учителя родного языка и литературы специализированной школы-интерната для незрячих детей №121 города Хивы, Хорезмская область
Жалелова Илхама Клишбаевича - учителя допризывной начальной подготовки средней общеобразовательной школы №2 Канлыкульского района, Республика Каракалпакстан
Жалилова Бехзода Муротовича - руководителя негосударственного образовательного учреждения «Target international school» в городе Ташкенте
Жаникулова Маъруфа Махсуд угли - учителя биологии средней общеобразовательной школы №47 Фаришского района, Джизакская область
Жураеву Ферузу Баходировну - учителя немецкого языка средней общеобразовательной школы №1 Вабкентского района, Бухарская область
Занжирову Хуршиду Махмудовну - учителя информатики специализированной школы имени Мухаммада аль-Хорезми, город Ташкент
Зикирову Санам Киличевну - няню дома-интерната для детей с инвалидностью «Мурувват» города Карши, Кашкадарьинская область
Камалитдинова Жобира Нуритдиновича - директора общества с ограниченной ответственностью «Aisha Home Textile» Давлатабадского района, Наманганская область
Каримова Элдора Эркиновича - директора политехникума №1 Гузарского района, Кашкадарьинская область
Мамажонову Зохидахон Турсуновну - учителя английского языка средней общеобразовательной школы №25 Нарынского района, Наманганская область
Мирзаеву Рахиму - учителя биологии средней общеобразовательной школы №2 города Ферганы, Ферганская область
Мирзахмедова Улугбека Уйирбековича - учителя музыки средней общеобразовательной школы №2 Бостанлыкского района, Ташкентская область
Насирову Шаиру Нармурадовну - профессора кафедры цифровых технологий Навоийского государственного университета, Навоийская область
Норкучкарову Салиму Нормуминовну - учителя физики средней общеобразовательной школы №3 Кумкурганского района, Сурхандарьинская область
Оразбаева Журабека Ибадуллаевича - руководителя учебного центра «Сарабий» Элликкалинского района, Республика Каракалпакстан
Пулатова Рашиджона Рахимовича - учителя технологии средней общеобразовательной школы №11 Бешарыкского района, Ферганская область
Сайдахматову Халимахон Исмоиловну - воспитателя дошкольной образовательной организации №1 Кувинского района, Ферганская область
Салаева Санъатбека Камиловича - заместителя хокима Хорезмской области по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работe
Салимова Хайтбоя Мирзаевича - учителя математики средней общеобразовательной школы №31 Мархаматского района, Андижанская область
Саломова Умида Фирдавсиевича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Anvar Zamon Nur» города Самарканда, Самаркандская область
Самадову Гулбахор Саидмурадовну - учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №22 города Джизака, Джизакская область
Самиеву Нафосат Камоловну - руководителя семейного детского дома №3 Китабского района, Кашкадарьинская область
Сарсенбаеву Улдаулет Ансатбай кизи - преподавателя класса бахши детской школы музыки и искусства №20 Бозатауского района, Республика Каракалпакстан
Султанову Гулнору Алимбаевну - воспитателя дошкольной образовательной организации №18 города Ургенча, Хорезмская область
Султонова Жахонгира Хасанжон угли - руководителя учебного центра «Edu fly» Узбекистанского района, Ферганская область
Султонова Султона Истамовича - учителя начальных классов специализированной школы-интерната для незрячих детей №24 города Бухары, Бухарская область
Темирова Анвара Гайрат угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Юксалиш қурувчи» города Самарканда, Самаркандская область
Тиллаева Алишера Хасановича - директора академического лицея «International House-Tashkent» Национального исследовательского университета «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства»
Тишликову Дилнору Махмудовну - учителя математики средней общеобразовательной школы №8 города Гулистана, Сырдарьинская область
Тургунова Бекзода Мирзамахмуд угли - руководителя негосударственного образовательного учреждения «Stanford LC» Чартакского района, Наманганская область
Умарову Озодахон Исраиловну - учителя химии средней общеобразовательной школы №1 Жалакудукского района, Андижанская область
Утанова Шухрата Кушмуродовича - учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №24 Галляаральского района, Джизакская область
Хакназарова Фархада Мамарахимовича - учителя информатики и информационных технологий средней общеобразовательной школы №14 Гулистанского района, Сырдарьинская область
Хамидова Хайрулло Исмоиловича - профессора кафедры металлургии Навоийского государственного горно-технологического университета, Навоийская область
Хамидову Гулнозу Бахтиёровну - учителя родного языка и литературы частной школы «Иқтидорлилар» Зааминского района, Джизакская область
Хужаниёзову Умиду Каландаровну - учителя химии средней общеобразовательной школы №45 Ургенчского района, Хорезмская область
Шин Елену Петровну - дефектолога многопрофильной специализированной дошкольной образовательной организации №11 города Бекабада, Ташкентская область
Шобердиева Омона Абдихоликовича - преподавателя специального предмета политехникума №1 Кумкурганского района, Сурхандарьинская область
Шодмонову Мархабо Уктамовну - преподавателя специального предмета политехникума №1 Кызылтепинского района, Навоийская область
Эгамбердиева Санжара Усанбаевича - мастера производственного обучения Ширинского энергетического техникума, Сырдарьинская область
Элмирзаева Парвоза Пардаевича - учителя математики средней общеобразовательной школы №50 Китабского района, Кашкадарьинская область
Эргашева Шерзода Шодибек угли - учителя математики Президентской школы в городе Джизаке, Джизакская область
Явидова Бахрама Янгибаевича - профессора кафедры методики преподавания физики Нукусского государственного педагогического института, Республика Каракалпакстан