O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedovning taklifiga binoan amaliy tashrif bilan ushbu mamlakatga keldi.
Turkmanboshi shahri aeroportida davlatimiz rahbarini Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi Raisining o‘rinbosari Nokerguli Ataguliyev va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Bugun O‘zbekiston yetakchisi "Ozarbayjon – Turkmaniston - O‘zbekiston" formatidagi uch tomonlama uchrashuvda ishtirok etadi va ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazadi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Национального лидера туркменского народа, Председателя Халк Маслахаты Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова прибыл в эту страну с рабочим визитом.
В аэропорту города Туркменбаши главу нашего государства встретил заместитель Председателя Кабинета Министров Туркменистана Нокергулы Атагулыев и другие официальные лица.
Сегодня лидер Узбекистана примет участие в трехсторонней встрече в формате «Азербайджан – Туркменистан – Узбекистан» и проведет двусторонние переговоры.