Avazada o‘tayotgan BMTning Dengizga chiqish imkoni bo‘lmagan rivojlanayotgan mamlakatlar bo‘yicha uchinchi konferensiyasi doirasida O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev, Turkman xalqining milliy yetakchisi, Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov va Ozarbayjon Bosh vaziri Ali Asadovning uch tomonlama uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
O‘zaro manfaatli mintaqaviy hamkorlikni kengaytirish va qo‘shma loyihalarni ilgari surish masalalari ko‘rib chiqildi.
Eng avvalo, energetika, transport va logistika, sanoat va qishloq xo‘jaligi sohalarida kooperatsiya uchun imkoniyatlar mavjudligi qayd etildi.

Состоялась трехсторонняя встреча в формате «Узбекистан –Туркменистан – Азербайджан»
На полях третьей Конференции ООН по развивающимся странам, не имеющим выхода к морю, проходящей в Авазе, состоялась трехсторонняя встреча Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева, Национального лидера туркменского народа, Председателя Халк Маслахаты Гурбангулы Бердымухамедова и Премьер-министра Азербайджана Али Асадова.
Были рассмотрены вопросы расширения взаимовыгодного регионального сотрудничества и продвижения совместных проектов.
Отмечены возможности кооперации, прежде всего в сфере энергетики, транспорта и логистики, промышленности и сельского хозяйства.
Достигнута договоренность о продолжении контактов в данном формате для проработки перспективных проектов практического взаимодействия.