O‘zbekiston Prezidenti Rossiya bilan parlamentlararo hamkorlik samarali bo‘layotganini qayd etdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Rossiya Federatsiyasi Federal Majlisi Federatsiya Kengashi Raisi Valentina Matviyenko bilan telefon orqali muloqot qildi.
Federatsiya Kengashi Raisi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat va davlatchilik faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar tiladi.
O‘zbekiston bilan Rossiya o‘rtasidagi keng qamrovli strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini, shu jumladan samarali parlamentlararo hamkorlikni yanada mustahkamlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Oliy darajadagi kelishuvlar ijrosi ustidan parlament nazoratini ta’minlash, sanoat kooperatsiyasi, ta’lim va madaniyat sohalarida qo‘shma loyiha va dasturlarni ilgari surish bo‘yicha faol hamkorlikni davom ettirish muhimligi qayd etildi.

President of Uzbekistan highlights the fruitful Uzbek-Russian interparliamentary cooperation
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with Chairwoman of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matvienko.
The Chairwoman of the Federation Council warmly congratulated the leader of our country on his birthday, sincerely wishing him good health, prosperity, and new successes in his public activities.
Issues related to further strengthening Uzbek-Russian relations of comprehensive strategic partnership and alliance, including through fruitful interparliamentary cooperation were discussed.
The importance of maintaining active interaction to ensure parliamentary control over the implementation of agreements at the highest level and the promotion of joint projects and programs in the fields of industrial cooperation, education, and culture was emphasized.