24-iyul kuni bo‘lib o‘tgan telefon orqali muloqotda Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat va davlat rahbari sifatidagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirish doirasida O‘zbekiston-Rossiya keng qamrovli strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlashning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
O‘zaro tovar ayirboshlash ko‘rsatkichlarining o‘sish sur’atini saqlab qolish, yetakchi korxona va kompaniyalarning sanoat, energetika, qishloq xo‘jaligi va boshqa ustuvor yo‘nalishlardagi kooperatsiya loyihalarini ilgari surish, ikki mamlakat hududlarining samarali hamkorligini kengaytirishga alohida e’tibor qaratildi.

Президент России сердечно поздравил Президента Узбекистана с днем рождения
В ходе состоявшегося 24 июля телефонного разговора Президент Российской Федерации Владимир Путин сердечно поздравил Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с днём рождения, тепло пожелав крепкого здоровья, благополучия и успехов в государственной деятельности.
Были обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития и укрепления узбекско-российских отношений всеобъемлющего стратегического партнерства и союзничества в контексте практической реализации договоренностей на высшем уровне.
Особое внимание было уделено поддержанию динамики роста показателей взаимного товарооборота, продвижению проектов кооперации ведущих предприятий и компаний в промышленности, энергетики, сельском хозяйстве и других приоритетных направлениях, расширению продуктивного сотрудничества регионов двух стран.