O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Mo‘g‘uliston Prezidenti Uxnaagiyn Xurelsux rafiqalari bilan birgalikda ikki mamlakat san’at ustalarining konsertida ishtirok etdilar.
Bugun davlat rahbarlarining irodasi va sa’y-harakatlari tufayli xalqlarimiz yanada yaqinlashdi, davlatlararo munosabatlar keng qamrovli sheriklik darajasiga ko‘tarildi.
Qo‘shma konsert O‘zbekiston-Mo‘g‘uliston do‘stligi hamda ikki tomonlama ko‘p qirrali munosabatlarda yangi bosqich boshlanganining navbatdagi ifodasi bo‘ldi.
Iste’dodli san’atkorlar ijrosidagi kuy-qo‘shiqlarda madaniyatlarimizning boyligi, rang-barangligi va o‘ziga xosligi mujassam bo‘ldi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Монголии Ухнаагийн Хурэлсух вместе с супругами приняли участие в совместном концерте мастеров искусств двух стран.
Сегодня благодаря воле и усилиям глав государств наши народы стали ещё ближе, а межгосударственные отношения вышли на уровень всеобъемлющего партнерства.
Совместный концерт стал очередным воплощением узбекско-монгольской дружбы и начала нового этапа в двусторонних многоплановых отношениях.
В песнях и музыке в исполнении талантливых артистов воплотились богатство, разнообразие и самобытность наших культур.