Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Давлат раҳбарлари кенгаши мажлисида фахрий меҳмон сифатида иштирок этиш учун 15 сентябрь куни мамлакатимизга келди.
Аэропортда олий мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Ташриф дастурида Сердар Бердимуҳамедов Ҳазрати Хизр мажмуасига ташриф буюриб, Биринчи Президентимиз Ислом Каримов хотирасига ҳурмат бажо келтириши кўзда тутилган.

On September 15, at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, the President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov arrived in our country to take part in a meeting of the Council of Heads of State of the Shanghai Cooperation Organization as an honored guest.
The Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov and other officials met the distinguished guest at the airport.
The agenda includes a visit by Serdar Berdimuhamedov to the Hazrati Khizr memorial complex and a wreath laying ceremony at the tomb of the First President of our country Islam Karimov.