Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Давлат раҳбарлари кенгаши мажлисида фахрий меҳмон сифатида иштирок этиш учун 15 сентябрь куни мамлакатимизга келди.
Аэропортда олий мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Ташриф дастурида Сердар Бердимуҳамедов Ҳазрати Хизр мажмуасига ташриф буюриб, Биринчи Президентимиз Ислом Каримов хотирасига ҳурмат бажо келтириши кўзда тутилган.

По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов 15 сентября прибыл в нашу страну для участия в мероприятиях заседания Совета глав государств Шанхайской организации сотрудничества в качестве почетного гостя.
В аэропорту высокого гостя встретили Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и другие официальные лица.
Программой визита предусмотрено посещение Сердаром Бердымухамедовым мемориального комплекса «Хазрати Хизр» и возложение цветов к могиле Первого Президента нашей страны Ислама Каримова.