O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘istonga amaliy tashrifi yakunlandi.
Davlatimiz rahbari Ostona shahrida XXR Raisi Si Szinpin bilan muzokara o‘tkazib, ikki tomonlama, xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik dolzarb masalalarni muhokama qildi.
O‘zbekiston yetakchisi "Markaziy Osiyo - Xitoy" ikkinchi sammitida ishtirok etdi Prezidentimiz o‘z nutqida mintaqaviy hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha tashabbuslarni ilgari surdi.
Tashrif tadbirlari yakunlangach, davlatimiz rahbari Toshkentga jo‘nab ketdi. Aeroportda oliy martabali mehmonni Qozog‘iston Respublikasi Bosh vaziri Oljas Bektenov va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi.

The program of the working visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Kazakhstan is concluded.
The Head of our state held a meeting in Astana with the President of the People’s Republic of China Xi Jinping to discuss topical issues of bilateral, international and regional agenda.
The Leader of Uzbekistan took part in the second “Central Asia – China” summit. In his address, the President of our country presented his vision for further development of regional cooperation.
In conclusion of the events the Head of our state departed to Tashkent. The high guest was seen off at the airport by the Prime Minister of the Republic of Kazakhstan Olzhas Bektenov and other officials.