O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘istonga amaliy tashrifi yakunlandi.
Davlatimiz rahbari Ostona shahrida XXR Raisi Si Szinpin bilan muzokara o‘tkazib, ikki tomonlama, xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik dolzarb masalalarni muhokama qildi.
O‘zbekiston yetakchisi "Markaziy Osiyo - Xitoy" ikkinchi sammitida ishtirok etdi Prezidentimiz o‘z nutqida mintaqaviy hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha tashabbuslarni ilgari surdi.
Tashrif tadbirlari yakunlangach, davlatimiz rahbari Toshkentga jo‘nab ketdi. Aeroportda oliy martabali mehmonni Qozog‘iston Respublikasi Bosh vaziri Oljas Bektenov va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi.

Программа рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Казахстан завершилась.
В Астане глава нашего государства провел переговоры с Председателем КНР Си Цзиньпином, обсудив актуальные вопросы двусторонней, международной и региональной повестки.
Лидер Узбекистана принял участие во втором саммите «Центральная Азия - Китай». В своем выступлении Президент нашей страны изложил свое видение дальнейшего развития регионального сотрудничества.
По завершении мероприятий визита глава нашего государства отбыл в Ташкент. В аэропорту высокого гостя проводили Премьер-министр Республики Казахстан Олжас Бектенов и другие официальные лица.