O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozog‘iston Respublikasiga amaliy tashrifi yakunlandi.
Bugun "Markaziy Osiyo - Italiya" sammiti doirasida bo‘lib o‘tgan tadbirlarda Prezidentimiz mintaqa mamlakatlari va Italiya o‘rtasidagi ko‘p qirrali amaliy hamkorlikni yanada kengaytirish bo‘yicha muhim taklif va tashabbuslarni ilgari surdi. Tadbir yakunida Qo‘shma bayonot qabul qilindi.
Aeroportda davlatimiz rahbarini Qozog‘iston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari – milliy iqtisodiyot vaziri Serik Jumangarin va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi. Prezidentimiz Toshkentga jo‘nab ketdi.

Программа рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Республику Казахстан завершилась.
На мероприятиях, состоявшихся сегодня в рамках саммита «Центральная Азия – Италия», Президент выступил с важными предложениями и инициативами по дальнейшему наращиванию многопланового практического взаимодействия между странами региона и Италией. По итогам мероприятия принято Совместное заявление.
В аэропорту главу нашего государства проводил заместитель Премьер-министра – министр национальной экономики Республики Казахстан Серик Жумангарин и другие официальные лица. Лидер Узбекистана отбыл в город Ташкент.