Mamlakatimizda xomashyoni qayta ishlab, qo‘shilgan qiymat yaratishga alohida ahamiyat qaratilmoqda. Mazkur korxona ham mato to‘qish, bo‘yash va tayyor trikotaj ishlab chiqarish yo‘nalishidagi yirik loyihalardan biri.
Bu yerda yiliga 4 million 200 dona, 50 turdagi mahsulotlar tayyorlanadi. Mingga yaqin fuqaro ish bilan ta’minlangan. Xodimlar malakasini oshirish ham e’tiborda. Buning uchun dizaynerlik markazi tashkil etilgan.
Turkiya, Germaniya va Xitoydan keltirilgan ilg‘or uskunalar ish unumdorligi va mahsulotlar sifatini ta’minlamoqda. Tayyor kiyim-kechaklarning katta qismi eksportga yo‘naltiriladi. Yillik eksport salohiyati 6 million dollarga yetgan.
Prezidentimiz ishlab chiqarish jarayonini va tayyor mahsulotlarni ko‘zdan kechirdi. Sifat ko‘rsatkichlari ustida ishlab, qo‘shilgan qiymatni oshirish va eksport geografiyasini kengaytirish bo‘yicha tavsiyalar berdi.

Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью предприятия «Файз-М», расположенного в Булакбашинском районе Андижанской области.
В нашей стране придается особое значение глубокой переработке сырья и созданию продукции с высокой добавленной стоимостью. Данное предприятие является одним из крупных проектов с полным циклом производства трикотажных изделий.
Здесь ежегодно выпускается 4 миллиона 200 тысяч единиц продукции более чем 50 наименований. Почти тысяча человек обеспечены рабочими местами. Особое внимание уделяется повышению квалификации сотрудников — для этого создан дизайнерский центр.
Современное оборудование из Турции, Германии и Китая обеспечивает высокую производительность и качество выпускаемой продукции. Большая часть готовой одежды ориентирована на экспорт. Годовой экспортный потенциал составляет 6 миллионов долларов.
Глава государства осмотрел производственный процесс и готовую продукцию. Были даны рекомендации по дальнейшему повышению качества, увеличению добавленной стоимости и расширению географии экспорта.