O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Fransiya Respublikasi Prezidenti Emmanuel Makronning taklifiga binoan 11-mart kuni davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Tashrif dasturiga muvofiq Parij shahridagi Yelisey saroyida oliy darajadagi muzokaralar, shuningdek, Fransiya rasmiylari va yetakchi kompaniyalari vakillari bilan qator uchrashuvlar o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan.
Ko‘p qirrali O‘zbekiston-Fransiya munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlashning dolzarb masalalari ko‘rib chiqiladi.
Sammit yakunida davlatlararo, hukumatlararo va idoralararo bitimlar to‘plamini qabul qilish rejalashtirilgan.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Французской Республики Эммануэля Макрона 11 марта отбыл в эту страну с государственным визитом.
В рамках программы пребывания в городе Париже предусматривается проведение переговоров на высшем уровне в Елисейском дворце, а также ряда встреч с официальными лицами и представителями ведущих компаний Франции.
Будут рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего развития и укрепления узбекско-французских многоплановых отношений.
По итогам саммита планируется принятие пакета межгосударственных, межправительственных и межведомственных соглашений.