O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev o‘ziga ajratilgan qarorgohda "Gulf Care General Trading" kompaniyasi rahbari doktor Iyad as-Solihni qabul qildi.
2001-yilda tashkil etilgan kompaniya Ko‘rfaz mintaqasida tibbiy uskunalarning eng yirik yetkazib beruvchilardan biri bo‘lib, Kuvaytdagi xususiy tibbiyot muassasalarining keng tarmog‘i egasidir.
Mamlakatimiz yetakchisi kasalliklarni barvaqt aniqlash sohasidagi sheriklik rivojlanib borayotganini mamnuniyat bilan qayd etdi. Kompaniyaning mamlakatimiz hududlarida tibbiy xizmat ko‘rsatish va farmatsevtika mahsulotlarini ishlab chiqarish loyihalarini amalga oshirish borasidagi rejalari qo‘llab-quvvatlandi.

Президент Узбекистана встретился с руководителем компании «Gulf Care General Trading»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял в своей резиденции руководителя компании «Gulf Care General Trading» доктора Ияда ас-Салиха.
Компания, основанная в 2001 году, является одним из крупнейших поставщиков медицинского оборудования в регионе Залива, владеет широкой сетью частных медицинских учреждений в Кувейте.
Руководителем нашей страны с удовлетворением отмечено развивающееся партнерство в области раннего выявления заболеваний. Поддержаны планы компании по реализации проектов в сфере оказания медицинских услуг и производства фармпродукции в регионах страны.