O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev o‘ziga ajratilgan qarorgohda "Kuwait Investment Company" kompaniyasi bosh ijrochi direktori Favoz al-Ahmadni qabul qildi.
Asosiy aksiyadori Kuvayt investitsiya agentligi bo‘lgan kompaniya 1961-yilda tashkil etilgan. Aktivlarni boshqarish, investitsion banking, xususiy biznes loyihalarini qo‘llab-quvvatlash bilan shug‘ullanadi.
Ta’lim, infratuzilma, agrosanoat, sun’iy intellekt texnologiyalarini joriy qilish sohalarida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish qo‘llab-quvvatlandi.

Состоялась встреча с управляющим директором компании «Kuwait Investment Company»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял в своей резиденции главного исполнительного директора компании «Kuwait Investment Company» Фаваза аль-Ахмада.
Инвестиционная компания, основным акционером которой является Кувейтское инвестиционное агентство, создана в 1961 году. Осуществляет управление активами, инвестиционный банкинг, поддержку проектов частного бизнеса.
Поддержана реализация совместных проектов в сфере образования, инфраструктуры, агропромышленного сектора, внедрения технологий искусственного интеллекта.