O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev "Kamco Invest" kompaniyasi rahbari Abdulla Alsharix bilan uchrashdi.
1998-yilda tashkil etilgan "Kamco Invest" moliyaviy kompaniyasi aktivlarni boshqarish, investitsion banking va brokerlik sohasida xizmatlar ko‘rsatadi. BAA, Saudiya Arabistoni, Iordaniya va Buyuk Britaniyada vakolatxonalari mavjud.
"Kamco Invest" rahbariyati bilan xususiy kompaniyalarning korporativ faoliyati samaradorligini oshirish loyihasini amalga oshirish hamda Qo‘shma investitsiya platformasini yaratish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Лидер Узбекистана встретился с управляющим директором компании «Kamco Invest»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев встретился с руководителем компании «Kamco Invest» Абдуллой аль-Шарехом.
Финансовая компания «Kamco Invest», основанная в 1998 году, оказывает услуги в сфере управления активами, инвестиционного банкинга и брокерской деятельности. Имеет представительства в ОАЭ, Саудовской Аравии, Иордании и Великобритании.
С руководством «Kamco Invest» достигнута договоренность о реализации проекта по повышению эффективности корпоративной деятельности частных компаний и создании Совместной инвестиционной платформы.