O'zbekiston elchisi Farhod Arziyev Xitoy jamoat xavfsizligi vazirining o'rinbosari – Davlat migratsiya xizmati rahbari Syuy Ganlu bilan uchrashdi.
Muloqot davomida so'nggi yillarda mamlakatimizda turli sohalarda amalga oshirilayotgan keng ko'lamli islohotlarning mazmun-mohiyati haqida atroflicha ma'lumot berildi.
O'zbekiston va Xitoy o'rtasida barcha sohalarda munosabatlar jadal rivojlanib borayotgani, biznes va turizm aloqalari, ta'lim almashinuvlari tobora kengayib, fuqarolarimizning o'zaro safarlari ko'payib borayotgani qayd etildi.

Посол Узбекистана Фарход Арзиев встретился в Пекине с заместителем министра общественной безопасности КНР – начальником Государственной миграционной службы Сюй Ганлу.
В ходе встречи китайской стороне была представлена информация о содержании и сути масштабных реформ, реализованных в различных сферах в нашей стране за последние годы.
Отмечено, что отношения между Узбекистаном и Китаем стремительно развиваются на всех направлениях, укрепляются деловые и туристические связи, расширяются образовательные обмены.