O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 11-fevral kuni Xalqaro maslahat kengashi ekspertlari Alfred Guzenbauer, Aleksandr Kvasnevskiy va Shtefan Fyuleni qabul qildi.
Yangi O‘zbekistonda islohotlar strategiyasini amalga oshirishga ekspertlik ko‘magini ko‘rsatish hamda Yevropa Ittifoqi mamlakatlari va institutlari bilan ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirish maqsadida o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Ilg‘or xalqaro tajribani o‘rganish va joriy etish, mamlakatimiz iqtisodiyoti tarmoq va sohalarini modernizatsiya qilishga texnologiyalar va investitsiyalarni jalb etish borasida amaliy hamkorlik qilish muhimligi qayd etildi.
Samarqand shahrida o‘tkaziladigan "Yevropa Ittifoqi - Markaziy Osiyo" sammitiga tayyorgarlik doirasida xalqaro va mintaqaviy ahamiyatga molik masalalar yuzasidan fikr almashildi.

Президент Узбекистана принял членов Международного консультативного совета
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 11 февраля принял группу экспертов Международного консультативного совета в составе Альфреда Гузенбауэра, Александра Квасьневского и Штефана Фюле.
Были рассмотрены актуальные вопросы развития взаимовыгодного сотрудничества в целях экспертного содействия реализации стратегии реформ в Новом Узбекистане и расширению многопланового сотрудничества со странами и институтами Европейского Союза.
Отмечена важность практического взаимодействия в сфере изучения и внедрения передового международного опыта, привлечения технологий и инвестиций в модернизацию отраслей и секторов экономики нашей страны.
Состоялся обмен мнениями по международной и региональной повестке в контексте подготовки к предстоящему саммиту «ЕС – Центральная Азия» в городе Самарканде.