O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Saudiya Arabistoniga davlat tashrifi yakunlandi.
Mamlakatimiz rahbari 17-avgust kuni Valiahd shahzoda Muhammad bin Salmon Ol Saud bilan muzokara o‘tkazdi. Uning natijalari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi bilan Podshohligi o‘rtasida keng qamrovli sheriklik munosabatlarini yanada kengaytirish to‘g‘risida Qo‘shma bayonot, shuningdek, energetika, bojxona, fuqaro aviatsiyasi, turizm, qishloq xo‘jaligi, sog‘liqni saqlash, mehnat munosabatlari sohalarida 15 ta hujjat qabul qilindi.
18-avgust kuni Islom hamkorlik tashkiloti hamda Islom taraqqiyot banki rahbarlari, saudiyalik ishbilarmonlar bilan uchrashuvlar o‘tkazildi.

Государственный визит Президента Республики Узбекистан в Саудовскую Аравию завершился..
Лидер нашей страны 17 августа провел переговоры с Наследным принцем Мухаммадом бин Салманом Аль Саудом. По их итогам были приняты Совместное заявление о дальнейшем расширении отношений полномасштабного партнерства и 15 документов о сотрудничестве в области энергетики, таможенного дела, гражданской авиации, туризма, сельского хозяйства, здравоохранения, трудовых отношений.
18 августа состоялись встречи с руководителями Организации исламского сотрудничества и Исламского банка развития, представителями саудовских деловых кругов.