3 fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev rahbarligida mamlakatimiz mudofaa qobiliyatini mustahkamlash masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Mudofaa vazirining qo‘shinlar jangovar shayligi va salohiyatini oshirish, qism va bo‘linmalarni har tomonlama tayyorlash, ularni zamonaviy qurol-yarog‘ va harbiy texnika bilan ta’minlash, shuningdek, O‘zbekiston Mudofaa sanoati agentligi faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha belgilangan vazifalar ijrosi va amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar to‘g‘risidagi hisoboti tinglandi.
Mamlakat rahbariyati tomonidan armiyaning jangovar salohiyatini va shaxsiy tarkibning ma’naviy-ruhiy holatini har tomonlama mustahkamlash, qurol-yarog‘ va harbiy texnikani modernizatsiya qilish, shuningdek, mudofaa sanoati korxonalarini rivojlantirish borasidagi ishlarni davom ettirish muhimligi ta’kidlandi.
Jangovar va tezkor tayyorgarlik tadbirlarini jadallashtirish, harbiy korxonalarning ofitser kadrlari va muhandis-texnik tarkibini professional o‘qitish tizimini takomillashtirish zarurligi ta’kidlandi.
Yig‘ilish yakunida davlatimiz rahbari Qurolli Kuchlarni yanada rivojlantirish va mamlakatimiz mudofaa qobiliyatini mustahkamlash bo‘yicha topshiriqlar berdi.

On February 3, a meeting on strengthening the country's defense capability was held under the leadership of the President of the Republic of Uzbekistan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Shavkat Mirziyoyev.
The report of the Minister of Defense was heard on the progress of the implementation of the assigned tasks and measures to increase the combat readiness and capability of the troops, comprehensive training of units and subdivisions, equipping them with modern weapons and military equipment, as well as improving the activities of the Defense Industry Agency of Uzbekistan.
The country's leadership noted the importance of continuing work on comprehensively strengthening the combat potential of the army and the moral and psychological state of personnel, modernizing weapons and military equipment, as well as developing defense industry enterprises.
The need to increase the intensity of combat and operational training activities, improve the system of professional training of officer cadres and engineering and technical personnel of military enterprises was noted.
At the end of the meeting, the Head of State gave instructions on the further development of the Armed Forces and strengthening the country's defense capability.