O‘zbekiston Prezidenti Qozog‘istonning birinchi Prezidenti bilan telefon orqali muloqot qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 30-dekabr kuni Qozog‘iston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari va Qozog‘istonning birinchi Prezidenti kirib kelayotgan Yangi yil munosabati bilan bir-birini samimiy qutlab, qardosh xalqlarimizga tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tiladilar.
O‘zbekiston bilan Qozog‘iston o‘rtasidagi yaxshi qo‘shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari yuksak darajaga ko‘tarilgani, ko‘p qirrali hamkorlik barcha yo‘nalishlarda jadal rivojlanib borayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.

30 декабря состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым.
Глава нашего государства и первый Президент Казахстана обменялись теплыми поздравлениями в связи с наступающим Новым годом, искренне пожелав мира, благополучия и процветания двум братским народам.
С глубоким удовлетворением был отмечен нынешний высочайший уровень узбекско-казахстанских отношений добрососедства, стратегического партнёрства и союзничества, а также динамичное развитие многопланового сотрудничества по всем направлениям.