O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 92-moddasiga hamda O‘zbekiston Respublikasi Saylov kodeksining 75-moddasiga muvofiq:
Ziyo Azamat Hamid o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Tarix instituti direktori
Yo‘lchiyeva Munojatxon Abduvaliyevna – Yunus Rajabiy nomidagi O‘zbek milliy musiqa san’ati instituti professori
Ko‘chimov Abdusaid Ko‘chimovich – O‘zbekiston Milliy axborot agentligi bosh direktori
Rafiqov Qudratilla Mirsagatovich – O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi raisi
Raxmankulov Mir-Akbar Xodji-Akbarovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Qonunchilik va huquqiy siyosat instituti direktori
Safoyev Sodiq Solixovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari
Sa’dullayev Alisher Zafar o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi direktori
Turdiyev Sodiqjon – O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash «Nuroniy» jamg‘armasi boshqaruvi raisi

В соответствии со статьей 92 Конституции Республики Узбекистан и статьей 75 Избирательного кодекса Республики Узбекистан назначить членами Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан:
Зиё Азамата Хамида угли – директора Института истории Академии наук Республики Узбекистан
Йулчиеву Муножатхон Абдувалиевну – профессора Узбекского национального института музыкального искусства имени Юнуса Раджаби
Кучимова Абдусаида Кучимовича – генерального директора Национального информационного агентства Узбекистана
Рафикова Кудратиллу Мирсагатовича – председателя Совета Федерации профсоюзов Узбекистана
Рахманкулова Мир-Акбара Ходжи-Акбаровича – директора Института законодательства и правовой политики при Президенте Республики Узбекистан
Сафоева Содика Солиховича – первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан
Саъдуллаева Алишера Зафар угли – директора Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Турдиева Содикжона – председателя правления Фонда «Нуроний» по социальной поддержке ветеранов Узбекистана