Davlatimiz rahbari Yangiyo‘l tumanidagi “Mesal Water Technologies” korxonasini ko‘zdan kechirdi.
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ijtimoiy dasturlarda ichimlik suvi va oqova tarmoqlari ta’minotiga alohida e’tibor qaratilmoqda. Bu masala tez rivojlanayotgan Toshkent viloyati shaharalari uchun ham dolzarb.
Xususan, “Toshkent viloyati ichimlik suvi va oqova suv tizimlarini rekonstruksiya qilish va qurish” loyihasining 3-bosqichi doirasida Chirchiq, Olmaliq, Angren va Bekoboddagi inshootlar rekonstruksiya qilinmoqda.
“Mesal Water Technologies” korxonasida shu kabi suv tozalash inshootlari uchun o‘ttizdan ortiq maxsus qurilma va uskunalar ishlab chiqarilmoqda.
Loyihaga 1,7 million dollar mablag‘ yo‘naltirilib, Xitoy, Germaniya va Turkiyadan keltirilgan energiya tejamkor texnologiyalar o‘rnatilgan. Korxona xalqaro sertifikatlarga ega. 50 kishi ish bilan ta’minlangan.
Bunday korxonalar faoliyatining kengayishi aholi farovonligi va salomatligiga hissa qo‘shishi ta’kidlandi.

Местное предприятие вносит вклад в важный социальный проект
В социальных программах, реализуемых в нашей стране, особое внимание уделяется обеспечению питьевой водой и канализационными сетями. Этот вопрос актуален и для быстро развивающихся городов Ташкентской области.
В частности, в рамках третьего этапа проекта "Реконструкция и строительство систем питьевого водоснабжения и канализации Ташкентской области" реконструируются сооружения в Чирчике, Алмалыке, Ангрене и Бекабаде.
На предприятии "Mesal Water Technologies" производится более тридцати видов специальных установок и оборудования для подобных водоочистных сооружений.
В проект инвестировано 1,7 миллиона долларов, внедрены энергосберегающие технологии из Китая, Германии и Турции. Предприятие имеет международные сертификаты. Обеспечено работой 50 человек.
Было отмечено, что расширение деятельности таких предприятий будет способствовать благополучию и здоровью населения.