Davlatimiz rahbari Yangiyo‘l tumanidagi “Mesal Water Technologies” korxonasini ko‘zdan kechirdi.
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ijtimoiy dasturlarda ichimlik suvi va oqova tarmoqlari ta’minotiga alohida e’tibor qaratilmoqda. Bu masala tez rivojlanayotgan Toshkent viloyati shaharalari uchun ham dolzarb.
Xususan, “Toshkent viloyati ichimlik suvi va oqova suv tizimlarini rekonstruksiya qilish va qurish” loyihasining 3-bosqichi doirasida Chirchiq, Olmaliq, Angren va Bekoboddagi inshootlar rekonstruksiya qilinmoqda.
“Mesal Water Technologies” korxonasida shu kabi suv tozalash inshootlari uchun o‘ttizdan ortiq maxsus qurilma va uskunalar ishlab chiqarilmoqda.
Loyihaga 1,7 million dollar mablag‘ yo‘naltirilib, Xitoy, Germaniya va Turkiyadan keltirilgan energiya tejamkor texnologiyalar o‘rnatilgan. Korxona xalqaro sertifikatlarga ega. 50 kishi ish bilan ta’minlangan.
Bunday korxonalar faoliyatining kengayishi aholi farovonligi va salomatligiga hissa qo‘shishi ta’kidlandi.

The Head of State visited “Mesal Water Technologies” enterprise in Yangiyul district.
In the social programs implemented in our country, special attention is paid to the provision of drinking water and sewage networks. This issue is also relevant for the rapidly developing cities of Tashkent region.
In particular, within the framework of the third stage of the project “Reconstruction and construction of drinking water supply and sewerage systems of Tashkent region”, buildings in Chirchik, Almalyk, Angren and Bekabad are being reconstructed.
Mesal Water Technologies manufactures more than thirty types of special installations and equipment for such water treatment plants.
The total amount of investments in the project is $1,7 million, energy-saving technologies are implemented from China, Germany and Türkiye. The enterprise has international standards.
50 people are ensured employment. It’s noted that expansion of such enterprises will contribute to well-being and health of the population.