O‘zbekiston va Turkmaniston yetakchilari ikki tomonlama kun tartibidagi dolzarb masalalarni muhokama qildilar
14-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov bilan telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Prezidentimiz Turkmaniston yetakchisini shoir va mutafakkir Maxtumquli Firog‘iyning 300 yillik yubileyiga bag‘ishlangan xalqaro forum muvaffaqiyatli o‘tkazilgani bilan yana bir bor tabrikladi hamda Ashxobod shahrida ko‘rsatilgan samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirdi.
Yaqindagi uchrashuvda erishilgan kelishuvlardan kelib chiqib O‘zbekiston-Turkmaniston strategik sheriklik va ko‘p qirrali hamkorlik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlashning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.

Leaders of Uzbekistan and Turkmenistan discuss current issues of bilateral agenda
On October 14 President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a phone conversation with the National Leader of the Turkmen people, the Chairman of the Halk Maslahaty of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov.
The President of our country once again congratulated the leader of Turkmenistan on the successful organization of the International Forum dedicated to the 300th anniversary of poet and philosopher Magtymguly Fragi, and thanked for the warm reception in Ashgabat city.
In development of the agreements of the recent meeting, current issues were discussed on further development and strengthening of Uzbek-Turkmen relations of strategic partnership and multifaceted cooperation.