O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi sammitida ishtirok etish maqsadida Moskva shahriga qilgan amaliy tashrifi yakunlandi. Davlatimiz rahbari Toshkentga jo‘nab ketdi.
"Vnukovo" xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni Rossiya Federatsiyasi sanoat va savdo vaziri Anton Alixanov hamda boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi.
Bugun O‘zbekiston Prezidenti MDH Davlat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisida ishtirok etib, Hamdo‘stlik doirasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha bir qator muhim tashabbuslarni ilgari surdi.

Рабочий визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в город Москву для участия в саммите Содружества Независимых Государств завершился. Глава нашего государства отбыл в Ташкент.
В международном аэропорту «Внуково» высокого гостя проводили министр промышленности и торговли Российской Федерации Антон Алиханов и другие официальные лица.
Сегодня Президент Узбекистана принял участие в очередном заседании Совета глав государств СНГ и выдвинул ряд важных инициатив по дальнейшему расширению взаимовыгодного сотрудничества в рамках Содружества.