O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 21-iyul kuni Cho‘lponota shahrida o‘tayotgan Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining Maslahat uchrashuvi doirasida Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda oliy darajada erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish asosida yaxshi qo‘shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Savdo, sanoat, qishloq xo‘jaligi, energetika, transport va logistika sohalarida qo‘shma loyihalarni ilgari surish hamda amaliy hamkorlikni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi.
O‘zbekiston va Tojikiston Prezidentlari dolzarb mintaqaviy masalalar yuzasidan ham fikr almashdilar.

Uzbekistan and Tajikistan Leaders Discuss Current Issues of Bilateral Cooperation
On July 21, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon as a part of the Consultative Meeting of the Heads of Central Asian States in the town of Cholpon-Ata.
The issues of further strengthening the good-neighborly relations, strategic partnership and alliance in terms of implementing agreements at the highest level were discussed.
A special  attention has been paid to the promotion of joint cooperation projects and practical interactions in the trade, industry, agriculture, energy, transport and logistics.