O‘zbekiston Respublikasi va Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasidagi o‘zaro hurmat va ishonch, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik munosabatlarini yangi bosqichga ko‘tarish, siyosiy, ijtimoiy-iqtisodiy, madaniy-gumanitar hamkorlikni amaliy ma’no-mazmun hamda muhim tashabbuslar bilan boyitish, ustuvor yo‘nalishlardagi aloqalarni kengaytirish va har tomonlama rivojlantirish, qo‘shma loyihalarni faol ilgari surishga qo‘shgan shaxsiy hissasi, shuningdek, mamlakatlarimiz xalqlarining ko‘p asrlik do‘stligi va hamjihatligini yanada mustahkamlash yo‘lidagi ulkan xizmatlari uchun quyidagilar O‘zbekiston Respublikasining «Do‘stlik» ordeni bilan mukofotlansin:
Karin Yerlan Tinimbayuli - Qozog‘iston Respublikasining Davlat maslahatchisi
Jeldibay Ruslan Sultanuli - Qozog‘iston Respublikasi Prezidentining ichki siyosat va kommunikatsiya masalalari bo‘yicha yordamchisi
Jumangarin Serik Makashevich - Qozog‘iston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari
Balayeva Aida Galimovna - Qozog‘iston Respublikasi madaniyat va axborot vaziri
Atamkulov Beybut Bakirovich - Qozog‘iston Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Xashimjanov Ikram Akramovich - Qozog‘iston Respublikasi O‘zbeklar etnomadaniy birlashmalari uyushmasi raisi

О награждении группы государственных и общественных деятелей Республики Казахстан
За личный вклад в выведение на новый уровень отношений взаимного уважения, доверия, добрососедства и стратегического партнерства между Республикой Узбекистан и Республикой Казахстан, наполнение политического,  социально-экономического, культурно-гуманитарного сотрудничества практическим содержанием и важными инициативами, расширение и всестороннее развитие связей в приоритетных направлениях, активное продвижение совместных проектов, а также за выдающиеся заслуги на пути дальнейшего укрепления многовековой дружбы народов наших стран наградить орденом «Дўстлик» Республики Узбекистан:
Карина Ерлана Тынымбайулы - государственного советника Республики Казахстан
Желдибая Руслана Султанулы - помощника Президента Республики Казахстан по вопросам внутренней политики и коммуникациям
Жумангарина Серика Макашевича - заместителя Премьер-министра Республики Казахстан
Балаеву Аиду Галымовну - министра культуры и информации Республики Казахстан
Атамкулова Бейбута Бакировича - Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Узбекистан
Хашимжанова Икрама Акрамовича - председателя Ассоциации этнокультурных объединений узбеков Республики Казахстан