Мамлакатимиз Қуролли Кучларининг жанговар тайёргарлигини оширишдаги алоҳида хизматлари, миллий манфаатларимизни ҳимоя қилиш, қонун устуворлиги ва тинчликни таъминлаш, барқарорлик ва жамоат тартибини мустаҳкамлаш борасидаги шарафли бурчини бажариш чоғида мардлик, жасорат ва фидойилик кўрсатгани, соҳада юқори малакали кадрларни тайёрлаш, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш йўлидаги кўп йиллик самарали меҳнати ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотлансин:
“Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қурувчи”
фахрий унвони билан
Мансуров Бахтияр Муминович - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчиси
I даражали “Шон-шараф” ордени билан
Бобожонов Пўлат Раззақович - Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазири
“Мардлик” ордени билан
Аликариев Муродилла Сайдуллаевич - Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси бошлиғининг жамоат тартибини сақлаш бўйича ўринбосари
Хушбақов Миршароф Нуралиевич - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчиси
Шарипов Исмоил Махамадзкирович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази бошлиғи
“Дўстлик” ордени билан
Исламов Бахтияр Джахангирович - Ўзбекистон Республикаси Олий судининг раиси
Лим Михаил Александрович - Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳарбий сафарбарлик бўлими муҳим топшириқлар бўйича инспектори
Мавлонов Акмалхужа Юсупович - Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ҳузуридаги Божхона қўмитаси раиси
“Жасорат” медали билан
Алимбаев Марат Толипжонович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази отряд катта йўриқчи-қутқарувчиси
Алимов Шерзод Рахматуллаевич - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази отряд катта уста-қутқарувчиси
Атанаев Ёдгорбек Оматжонович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги бош сержанти ёрдамчиси
Зикиров Жамолиддин Тохиржонович - Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси отряд командирининг ўринбосари
Мирзаматов Ҳусниддин Туланбоевич - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказ катта йўриқчиси
Мўминов Хуршид Тошмуротович - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг Сурхондарё вилояти бошқармаси бошлиғи ўринбосари
Нурбоев Искандар Мухидинович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм гуруҳ мутахассиси
Примов Элбек Уктамович (марҳум) - Қашқадарё вилояти Кўкдала тумани ички ишлар бўлими йўл-патруль хизмати катта инспектори
Таиров Руслан Каримович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг Самарқанд вилояти бўйича портлаш хавфи бўлган предметларни зарарсизлантириш махсус отряди бош мутахассиси
Турдибекова Ситора Шавкат қизи - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Олий спорт натижаларини ривожлантириш маркази спорт бўлими йўриқчи-спортчиси
Хабибуллаев Ҳикматилло Ҳамидулло ўғли - Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчиси
Шонусратов Хасан Шотуйғунович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази отряд командири
“Содиқ хизматлари учун” медали билан
Абдигапиров Абдимутал Абдикаримович - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Ахборот-коммуникация тeхнологиялари ва алоқа ҳарбий институти кафедра профессори
Абдуллаев Искандар Абдулбоқиевич - Андижон вилояти Божхона бошқармаси бўлим бошлиғи
Абдураҳмонов Яхё Абдуғаниевич - Юнусобод тумани прокурори
Айтниязов Парахат - Қорақалпоғистон Республикаси Конституциявий назорат қўмитаси раиси
Гончаров Алексей Сергеевич -Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси кинология бўлинмаси кичик инспектор-кинологи
Гофуров Абдуманноб Абдуллажонович -Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм гуруҳ мутахассиси
Гулямов Элдар Истамович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Транспорт ва туризм объектларида хавфсизликни таъминлаш департаменти батальон командири
Душаев Анваржон Худойбердиевич - Сирдарё вилояти Ховос тумани ички ишлар бўлими профилактика инспектори
Ибрагимов Исматжон Нигматжонович - Самарқанд шаҳар бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи
Мухаммадиев Нуъмон Усмонович - Тошкент шаҳар Адлия бошқармаси бошлиғи
Насиров Джумабай Джурабаевич - Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги ҳузуридаги “Ғалаба боғи” ёдгорлик мажмуаси “Шон-шараф” музейи бўлим бош мутахассиси
Незаметдинова Дилдора Абдумаликовна - Тошкент вилояти Божхона бошқармаси “Ғишткўприк” чегара божхона пости катта инспектори
Норқабилов Худойберди Раббимович - Навоий шаҳар прокурори
Парпиева Гулнора Ахатовна - Ўзбекистон Республикаси Олий судининг судьяси
Раҳимов Нодирбек Муйидинович - Қашқадарё вилояти Қамаши тумани ички ишлар бўлими бошлиғи
Рустамов Жасурбек Илхомович - Бухоро вилояти Ғиждувон тумани ички ишлар бошқармаси бошлиғининг ўринбосари – тергов бўлими бошлиғи
Фазилов Жахангиржон Тулқинович - Фарғона вилояти прокуратураси бўлим бошлиғи
Худойқулов Зокир Нормуродович - Тошкент шаҳар Тошкент туманлараро иқтисодий судининг раиси
Эргашев Илхом Абдумуталифович - Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси Жамоат тартибини сақлаш бошқармаси бошлиғи
Эшанжанов Сайдуллохон Низомович - Наманган вилояти Давлатобод тумани ички ишлар бўлими патруль-пост хизмати отряди бўлинма командири
Юсупов Саъдулло Насруллоевич - Самарқанд вилояти прокуратураси бўлим катта прокурори
“Соғлом турмуш” медали билан
Юсупов Умарбек Худайберганович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Тиббиёт бошқармаси бошлиғи
“Шуҳрат” медали билан
Агзамходжаев Искандар Ялкинович - Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ҳузуридаги Божхона қўмитаси “Тошкент-АЭРО” ихтисослаштирилган божхона комплекси бошлиғининг биринчи ўринбосари
Давидова Регина Левоновна - Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги бошқарма бошлиғи
Каримов Ғолиб Толибоевич - Жиззах вилояти Шароф Рашидов тумани ички ишлар бошқармаси профилактика катта инспектори
Қодиров Сирожиддин Надирханович - Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати отряди бўлинма командири
Қурбонов Қувондиқ Каримович - Хоразм вилояти Тупроққалъа тумани ички ишлар бўлими катта тезкор вакили
Маматов Гайратжон Тухтамуродович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм гуруҳ мутахассиси
Махмудов Алишер Абдусалимович - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси бошқарма бошлиғи
Рузимуродов Вохиджон Асатуллаевич - Навоий вилояти Навбаҳор тумани ички ишлар бўлими бошлиғининг ўринбосари – жамоат хавфсизлиги хизмати бошлиғи
Ускенбаев Тимур Аристанбекович - Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Республика қутқарув маркази отряд катта уста-қутқарувчиси
Хусанов Юсубжон Тухтасинович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўриқлаш бошқармаси қўриқлаш бўлими сафдор ходими
Ҳусенов Жалолиддин Фарходович - Бухоро вилояти маъмурий судининг судьяси
Чўллиев Жобир Авлиёқулович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисм гуруҳ командири
Шербеков Хуршид Ташпулатович - Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўриқлаш бошқармаси қўриқлаш бўлими сафдор ходими
Эргашева Барно Шокиржановна - Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюросининг Тошкент вилояти Оққўрғон тумани бўлими давлат ижрочиси
Юсупов Улугбек Мирталибович - Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги “Ўзархив” агентлиги директори

За особые заслуги в повышении боевой готовности Вооруженных Сил нашей страны, проявленные доблесть, мужество и самоотверженность при исполнении почетного долга по защите национальных интересов, обеспечению мира и верховенства закона, укреплению стабильности и общественного порядка, многолетний плодотворный труд по подготовке высококвалифицированных кадров сферы, воспитанию молодого поколения в духе любви и преданности Родине, а также активное участие в общественной жизни присвоить почетное звание, наградить орденами и медалями:
почетное звание «Заслуженный строитель Республики Узбекистан»
Мансурову Бахтияру Муминовичу - военнослужащему Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
орденом «Шон-шараф» I степени
Бобожонова Пулата Раззаковича - министра внутренних дел Республики Узбекистан
Аликариева Муродиллу Сайдуллаевича - заместителя начальника Главного управления внутренних дел города Ташкента по охране общественного порядка
Хушбакова Миршарофа Нуралиевича - военнослужащего Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Шарипова Исмоила Махамадзкировича - начальника Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Исламова Бахтияра Джахангировича - председателя Верховного суда Республики Узбекистан
Лима Михаила Александровича - инспектора по особым поручениям военно-мобилизационного отдела Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Мавлонова Акмалхужу Юсуповича - председателя Таможенного комитета при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан
Алимбаева Марата Толипжоновича - старшего инструктора-спасателя отряда Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Алимова Шерзода Рахматуллаевича - старшего мастера-спасателя отряда Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Атанаева Ёдгорбека Оматжоновича - помощника главного сержанта Министерства обороны Республики Узбекистан
Зикирова Жамолиддина Тохиржоновича - заместителя командира отряда Главного управления внутренних дел Ташкентской области
Мирзаматова Хусниддина Туланбоевича - старшего инструктора центра Министерства обороны Республики Узбекистан
Муминова Хуршида Тошмуротовича - заместителя начальника управления Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан по Сурхандарьинской области
Нурбоева Искандара Мухидиновича - специалиста группы войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Примова Элбека Уктамовича (посмертно) - старшего инспектора дорожно-патрульной службы отдела внутренних дел Кукдалинского района Кашкадарьинской области
Таирова Руслана Каримовича - главного специалиста специального отряда Министерства внутренних дел Республики Узбекистан по обезвреживанию взрывоопасных предметов по Самаркандской области
Турдибекову Ситору Шавкат кизи - инструктора-спортсмена отдела спорта Центра развития спорта высших достижений Министерства обороны Республики Узбекистан
Хабибуллаева Хикматилло Хамидулло угли - военнослужащего Пограничных войск Службы государственной безопасности Республики Узбекистан
Шонусратова Хасана Шотуйгуновича - командира отряда Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Абдигапирова Абдимутала Абдикаримовича - профессора кафедры Военного института информационно-коммуникационных технологий и связи Министерства обороны Республики Узбекистан
Абдуллаева Искандара Абдулбокиевича - начальника отдела Таможенного управления Андижанской области
Абдурахмонова Яхё Абдуганиевича - прокурора Юнусабадского района города Ташкента
Айтниязова Парахата - председателя Комитета конституционного надзора Республики Каракалпакстан
Гончарова Алексея Сергеевича - младшего инспектора-кинолога кинологического отделения Главного управления внутренних дел города Ташкента
Гофурова Абдуманноба Абдуллажоновича - специалиста группы войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Гулямова Элдара Истамовича - командира батальона Департамента обеспечения безопасности на объектах транспорта и туризма Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Душаева Анваржона Худойбердиевича - инспектора профилактики отдела внутренних дел Хавастского района Сырдарьинской области
Ибрагимова Исматжона Нигматжоновича - начальника Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Самарканду
Мухаммадиева Нуъмона Усмоновича - начальника Управления юстиции города Ташкента
Насирова Джумабая Джурабаевича - главного специалиста отдела Государственного музея «Шон-шараф» мемориального комплекса «Ғалаба боғи» при Министерстве обороны Республики Узбекистан
Незаметдинову Дилдору Абдумаликовну - старшего инспектора пограничного таможенного поста «Ғишткўприк» Таможенного управления Ташкентской области
Норкабилова Худойберди Раббимовича - прокурора города Навои
Парпиеву Гулнору Ахатовну - судью Верховного суда Республики Узбекистан
Рахимова Нодирбека Муйидиновича - начальника отдела внутренних дел Камашинского района Кашкадарьинской области
Рустамова Жасурбека Илхомовича - заместителя начальника управления внутренних дел Гиждуванского района Бухарской области – начальника следственного отдела
Фазилова Жахангиржона Тулкиновича - начальника отдела прокуратуры Ферганской области
Худойкулова Зокира Нормуродовича - председателя Ташкентского межрайонного экономического суда города Ташкента
Эргашева Илхома Абдумуталифовича - начальника Управления охраны общественного порядка Управления внутренних дел Ферганской области
Эшанжанова Сайдуллохона Низомовича - командира отделения отряда патрульно-постовой службы отдела внутренних дел Давлатабадского района Наманганской области
Юсупова Саъдулло Насруллоевича - старшего прокурора отдела прокуратуры Самаркандской области
Юсупова Умарбека Худайбергановича - начальника медицинского управления Национальной гвардии Республики Узбекистан
Агзамходжаева Искандара Ялкиновича - первого заместителя начальника специализированного таможенного комплекса «Ташкент-АЭРО» Таможенного комитета при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан
Давыдову Регину Левоновну - начальника управления Министерства юстиции Республики Узбекистан
Каримова Голиба Толибоевича - старшего инспектора профилактики управления внутренних дел Шараф-Рашидовского района Джизакской области
Кодирова Сирожиддина Надирхановича - командира отделения отряда патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
Курбонова Кувондика Каримовича - старшего оперуполномоченного отдела внутренних дел Тупраккалинского района Хорезмской области
Маматова Гайратжона Тухтамуродовича - специалиста группы войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Махмудова Алишера Абдусалимовича - начальника управления Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан
Рузимуродова Вохиджона Асатуллаевича - заместителя начальника отдела внутренних дел Навбахорского района Навоийской области – начальника службы общественной безопасности
Ускенбаева Тимура Аристанбековича - старшего мастера-спасателя отряда Республиканского спасательного центра Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан
Хусанова Юсубжона Тухтасиновича - рядового сотрудника отдела охраны Управления охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан
Хусенова Жалолиддина Фарходовича - судью административного суда Бухарской области
Чуллиева Жобира Авлиёкуловича - командира группы войсковой части Национальной гвардии Республики Узбекистан
Шербекова Хуршида Ташпулатовича - рядового сотрудника отдела охраны Управления охраны Национальной гвардии Республики Узбекистан
Эргашеву Барно Шокиржановну - государственного исполнителя отдела Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан по Аккурганскому району Ташкентской области
Юсупова Улугбека Мирталибовича - директора Агентства «Узархив» при Министерстве юстиции Республики Узбекистан