8-avgust kuni Oqoʼrda qarorgohida Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoevni rasmiy kutib olish marosimi boʼlib oʼtdi.
Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. Oʼzbekiston va Qozogʼiston davlat madhiyalari yangradi. Ikki mamlakat yetakchilari faxriy qorovul safi oldidan oʼtdilar. Birgalikda suratga tushildi.
Аyni paytda davlat rahbarlarining tor doiradagi muzokaralari boʼlib oʼtmoqda. Tomonlar Oʼzbekiston bilan Qozogʼiston oʼrtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish va chuqurlashtirishning dolzarb masalalarini muhokama qilmoqda.

8 августа в резиденции “Акорда” прошла церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Казахстана. Лидеры двух стран обошли строй почётного караула. Состоялось совместное фотографирование.
В эти минуты проходят переговоры глав государств в узком формате. Стороны обсуждают актуальные вопросы дальнейшего развития и углубления узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества.