Tavallud kunim munosabati bilan chin dildan qutlab, o‘zlarining samimiy tabriklari va ezgu tilaklarini yo‘llagan xorijiy davlatlar, hukumat va parlamentlar rahbarlari, siyosat va jamoat arboblari, ishbilarmon doiralar vakillariga, xalqaro tashkilotlar yetakchilariga, yurtimizdagi mahallalar ahli va mehnat jamoalariga, barcha vatandoshlarimga chuqur minnatdorlik izhor etaman.
Mening sha’nimga bildirilgan ushbu tabrik va tilaklarni eng avvalo O‘zbekiston xalqi va davlatiga yuksak hurmat va ehtirom, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarga va yurtimizning yorug‘ kelajagiga bo‘lgan ishonch ifodasi sifatida qabul qilaman.
Fursatdan foydalanib, mehnatkash, bag‘rikeng va olijanob xalqimizga yana bir bor chin yurakdan o‘zimning cheksiz farzandlik mehrim va hurmatimni bildiraman.
Ishonchim komil, el-yurtimizning fidokorona mehnati, ulkan bunyodkorlik salohiyati va hamjihatligi bilan Yangi O‘zbekistonni barpo etish bo‘yicha o‘z oldimizga qo‘ygan buyuk maqsadlarga albatta yetamiz.

Выражаю глубокую признательность главам зарубежных государств, правительств и парламентов, политическим и общественным деятелям, представителям деловых кругов, руководителям международных организаций, жителям махаллей и трудовым коллективам нашей страны, всем соотечественникам, направившим искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю моего дня рождения.
Эти поздравления и пожелания в мой адрес я воспринимаю прежде всего как воплощение высокого уважения и почтения к народу и государству Узбекистана, уверенности в осуществляемых в нашей стране широкомасштабных реформах и светлом будущем страны.
Пользуясь случаем, еще раз от всей души выражаю нашему трудолюбивому, великодушному и благородному народу свою безграничную сыновнюю любовь и уважение.
Убежден, что благодаря самоотверженному труду, огромному созидательному потенциалу и единству нашего народа мы обязательно достигнем поставленных перед собой высоких целей по построению Нового Узбекистана.