Tojikiston Prezidenti O‘zbekiston Prezidentini tavallud kuni bilan samimiy tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan 24-iyul kuni bo‘lib o‘tgan telefon orqali muloqotida O‘zbekiston-Tojikiston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Tojikiston yetakchisi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy muborakbod etib, unga mustahkam sog‘lik va oilaviy baxt-saodat, birodar O‘zbekiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tiladi.
O‘zbekiston Prezidentining joriy yil 18-19-aprel kunlari Tojikistonga davlat tashrifi chog‘ida erishilgan, eng avvalo, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy sohalardagi kelishuvlarni amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.

Вопросы дальнейшего развития узбекско-таджикских отношений стратегического партнерства и союзничества были рассмотрены в ходе телефонного разговора Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Республики Таджикистан Эмомали Рахмона, прошедшего 24 июля.
Лидер Таджикистана тепло поздравил главу нашего государства с днем рождения, искренне пожелав ему крепкого здоровья и семейного благополучия, а братскому народу Узбекистана – мира и процветания.
Особое внимание было уделено вопросам практической реализации договоренностей государственного визита Президента Узбекистана в Таджикистан 18-19 апреля этого года, прежде всего в торгово-экономической и инвестицинной сферах.