2024-yil 21-23-noyabr kunlari Toshkent, O'zbekiston – Central Asian Expo (CAEx) xalqaro ko'rgazma majmuasi butun dunyo bo'ylab sayohat ixlosmandlari va sayyohlik sohasi mutaxassislari uchun diqqatga sazovor joy bo'ladi.
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi (TXTY) – butun dunyo bo'ylab turizm sohasining yetakchi mutaxassislarini to'playdigan keng ko'lamli tadbirdir. Bu yerda o'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari, yuzlab mutaxassislarning uchrashuvlari va biznes muzokaralari, shuningdek turizmni rivojlantirishning asosiy masalalari bo'yicha xalqaro konferensiyalar o'tkaziladi.
1995 yildan beri BMTning Jahon turistik tashkiloti (UNWTO) tomonidan qo'llab-quvvatlanadigan TXTY jahon sayyohlik taqvimida muhim voqea bo'ldi va har yili O'zbekiston poytaxtida o'tkaziladi.
Bu yilgi yarmarka ishtirokchilarni xursand qiladi:
• O'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari: yangi yo'nalishlarni kashf eting, noyob madaniyatlar bilan tanishing va unutilmas sayohat marshrutlarini yarating.
• Uchrashuvlar va biznes muzokaralari: foydali aloqalarni o'rnating, yangi hamkorlar toping va turizm sohasida istiqbolli loyihalarni amalga oshiring.
• Xalqaro konferensiyalar: sohani rivojlantirishning dolzarb masalalari, istiqbolli tendensiyalar va innovatsion yechimlarni muhokama qiling.
O'tgan yilgi yarmarkada 8 mingdan ortiq bitimlar imzolanib, turizm sohasi vakillari o'rtasida 20 mingdan ortiq muzokaralar o'tkazildi. TXTYning turizmni rivojlantirish katalizatori sifatidagi ahamiyati haqida gapiradigan ta'sirchan raqamlar.
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasida ishtirok etish turizm sohasi mutaxassislari va sayohat ixlosmandlari uchun ko'plab afzalliklarni taqdim etadi:
• Biznes bitimlarini o'tkazish
• Yangi hamkorlarni topish
• Sanoatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash
• Turistik mahsulotlarni ommalashtirish
• Yangi tendensiyalar bilan tanishish
• Marketing tadqiqotlarini o'tkazish
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasiga qo'shiling va turizm olamida o'z brendingizni rivojlantirish uchun stendlarni bron qiling!

​Ташкентская международная туристическая ярмарка «Туризм на Шёлковом пути» 2024 (ТМТЯ 2024) приглашает в мир безграничных возможностей!
21-23 ноября 2024 года Ташкент, Узбекистан – Международный выставочный комплекс Central Asian Expo (CAEx) станет центром притяжения для любителей путешествий и профессионалов туристической индустрии со всего мира.
Ташкентская международная туристическая ярмарка «Туризм на Шёлковом пути» (ТМТЯ) – это масштабное событие, собирающее ведущих специалистов туристической сферы со всего мира. Здесь проходят презентации туристических возможностей десятков стран, встречи и деловые переговоры сотен профессионалов, а также международные конференции по ключевым вопросам развития туризма.
С 1995 года ТМТЯ, поддерживаемая Всемирной туристской организацией ООН (UNWTO), стала важным событием в мировом туристическом календаре и ежегодно проходит в столице Узбекистана.
В этом году ярмарка порадует участников:
Презентациями туристических возможностей десятков стран: Откройте для себя новые направления, познакомьтесь с уникальными культурами и составьте маршруты незабываемых путешествий.
Встречами и деловыми переговорами: Заведите полезные связи, найдите новых партнеров и реализуйте перспективные проекты в сфере туризма.
Международными конференциями: Обсудите актуальные вопросы развития отрасли, перспективные тренды и инновационные решения.
Прошлогодняя ярмарка ознаменовалась подписанием более 8 тысяч соглашений и проведением свыше 20 тысяч переговоров между представителями туристической индустрии. Впечатляющие цифры, говорящие о значимости ТМТЯ как катализатора развития туризма.
Проведение бизнес-сделок
Поиск новых партнеров
Поддержка отраслевого развития
Популяризация туристических продуктов
Ознакомление с новыми тенденциями
Проведение маркетинговых исследований
Присоединяйтесь к Ташкентской международной туристической ярмарке «Туризм на Шёлковом пути» (ТМТЯ) и бронируйте стенды для развития вашего бренда в мире туризма!