2024-yil 21-23-noyabr kunlari Toshkent, O'zbekiston – Central Asian Expo (CAEx) xalqaro ko'rgazma majmuasi butun dunyo bo'ylab sayohat ixlosmandlari va sayyohlik sohasi mutaxassislari uchun diqqatga sazovor joy bo'ladi.
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi (TXTY) – butun dunyo bo'ylab turizm sohasining yetakchi mutaxassislarini to'playdigan keng ko'lamli tadbirdir. Bu yerda o'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari, yuzlab mutaxassislarning uchrashuvlari va biznes muzokaralari, shuningdek turizmni rivojlantirishning asosiy masalalari bo'yicha xalqaro konferensiyalar o'tkaziladi.
1995 yildan beri BMTning Jahon turistik tashkiloti (UNWTO) tomonidan qo'llab-quvvatlanadigan TXTY jahon sayyohlik taqvimida muhim voqea bo'ldi va har yili O'zbekiston poytaxtida o'tkaziladi.
Bu yilgi yarmarka ishtirokchilarni xursand qiladi:
• O'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari: yangi yo'nalishlarni kashf eting, noyob madaniyatlar bilan tanishing va unutilmas sayohat marshrutlarini yarating.
• Uchrashuvlar va biznes muzokaralari: foydali aloqalarni o'rnating, yangi hamkorlar toping va turizm sohasida istiqbolli loyihalarni amalga oshiring.
• Xalqaro konferensiyalar: sohani rivojlantirishning dolzarb masalalari, istiqbolli tendensiyalar va innovatsion yechimlarni muhokama qiling.
O'tgan yilgi yarmarkada 8 mingdan ortiq bitimlar imzolanib, turizm sohasi vakillari o'rtasida 20 mingdan ortiq muzokaralar o'tkazildi. TXTYning turizmni rivojlantirish katalizatori sifatidagi ahamiyati haqida gapiradigan ta'sirchan raqamlar.
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasida ishtirok etish turizm sohasi mutaxassislari va sayohat ixlosmandlari uchun ko'plab afzalliklarni taqdim etadi:
• Biznes bitimlarini o'tkazish
• Yangi hamkorlarni topish
• Sanoatni rivojlantirishni qo'llab-quvvatlash
• Turistik mahsulotlarni ommalashtirish
• Yangi tendensiyalar bilan tanishish
• Marketing tadqiqotlarini o'tkazish
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasiga qo'shiling va turizm olamida o'z brendingizni rivojlantirish uchun stendlarni bron qiling!

​Tashkent International Tourism Fair 2024 (TITF 2024) "Tourism on the silk road" invites you to a world of limitless possibilities!
21-23 November, 2024 Tashkent, Uzbekistan – The Central Asian Expo International Exhibition Complex (CAEx) will become a center of attraction for travel enthusiasts and travel industry professionals from all over the world.
Tashkent International Tourism Fair (TITF) "Tourism on the silk road" – is a large scale event that gathers leading experts in the tourism sector from all over the world. It hosts presentations of tourism opportunities from dozens of countries, meetings and business negotiations of hundreds of professionals, as well as international conferences on key issues of tourism development.
Since 1995, TITF, supported by the United Nations World Tourism Organization (UNWTO), has become an important event in the world tourism calendar and takes place annually in the capital of Uzbekistan.
This year the fair will please the participants:
• Presentations of the tourism opportunities of dozens of countries: Discover new destinations, get acquainted with unique cultures and create unforgettable travel routes.
• Meetings and business negotiations: Establish useful contacts, find new partners and implement promising projects in the field of tourism.
• International conferences: Discuss current issues of industry development, promising trends and innovative solutions.
Last year's fair was marked by the signing of more than 8 thousand agreements and the holding of more than 20 thousand negotiations between representatives of the tourism industry. Impressive figures, indicating the importance of TITF as a catalyst for the development of tourism.
Participation in the Tashkent International Tourism Fair (TITF) "Tourism on the silk road" provides many advantages for both tourism industry professionals and travel enthusiasts:
• Conducting business transactions
• Search for new partners
• Support for industry development
• Popularization of tourism products
• Familiarization with new trends
• Conducting marketing research
Join the Tashkent International Tourism Fair (TITF) "Tourism on the silk road" and book stands to develop your brand in the world of tourism!