O'ZBEKISTON BADIIY AKADEMIYASI: ISHTIROK ETISHGA TAKLIF
O'zbekiston badiiy akademiyasi sizni 2024-yil 14-18-oktabr kunlari Toshkent shahrida (O'zbekiston) bo'lib o'tadigan X Toshkent xalqaro zamonaviy san'at biennalesida ishtirok etishga taklif qiladi.
Biennaleda zamonaviy san'atning turli sohalaridagi rassomlar ishtirok etishlari va "san'at va dunyo"mavzusidagi asarlarini taqdim etishlari mumkin.
Asosiy ko'rgazmadan tashqari, biennaleda ko'rgazmalar, ma'ruzalar va mahorat darslari, xalqaro konferensiya, O'zbekiston shaharlari bo'ylab tur kabi bir qator badiiy va madaniy tadbirlar o'tkaziladi.
Chet ellik ishtirokchilarning Toshkentda qolish (ovqatlanish, turar joy, ichki transfer) bo'yicha barcha xarajatlari, parvozlardan tashqari, O'zbekiston tomoni hisobidan qoplanadi.

АКАДЕМИЯ ХУДОЖЕСТВ УЗБЕКИСТАНА: ПРИГЛАШЕНИЕ НА УЧАСТИЕ
Академия художеств Узбекистана приглашает вас принять участие в Х Ташкентской Международной биеннале современного искусства, которая будет проходить с 14 по 18 октября 2024 года в городе Ташкенте (Узбекистан).
В биеннале могут принять участие художники различных направлений современного искусства и представить свои работы по тематике «Искусство и мир».
Помимо основной выставки, на биеннале пройдет ряд художественных и культурных мероприятий, таких как выставки, лекции и мастер-классы, международная конференция, тур по городам Узбекистана.
Все расходы зарубежных участников по пребыванию (питание, проживание, внутренний трансфер) в Ташкенте кроме перелетов, будут покрываться за счёт узбекской стороны.