O'ZBEKISTON BADIIY AKADEMIYASI: ISHTIROK ETISHGA TAKLIF
O'zbekiston badiiy akademiyasi sizni 2024-yil 14-18-oktabr kunlari Toshkent shahrida (O'zbekiston) bo'lib o'tadigan X Toshkent xalqaro zamonaviy san'at biennalesida ishtirok etishga taklif qiladi.
Biennaleda zamonaviy san'atning turli sohalaridagi rassomlar ishtirok etishlari va "san'at va dunyo"mavzusidagi asarlarini taqdim etishlari mumkin.
Asosiy ko'rgazmadan tashqari, biennaleda ko'rgazmalar, ma'ruzalar va mahorat darslari, xalqaro konferensiya, O'zbekiston shaharlari bo'ylab tur kabi bir qator badiiy va madaniy tadbirlar o'tkaziladi.
Chet ellik ishtirokchilarning Toshkentda qolish (ovqatlanish, turar joy, ichki transfer) bo'yicha barcha xarajatlari, parvozlardan tashqari, O'zbekiston tomoni hisobidan qoplanadi.

The Academy of Arts of Uzbekistan invites you to participate at the X Tashkent International Biennale of Contemporary Art, which will be held from 14 to 18 October 2024 in the city of Tashkent (Uzbekistan).
Can take part in the Biennale artists of various areas of contemporary art and present your work on the topic “Art and World”.
In addition to the main exhibition, the biennale will host a number of artistic and cultural events, such as exhibitions, lectures and master classes, an international conference, and a tour of the cities of Uzbekistan.
All expenses of foreign participants for their stay (meals, internal transportation, accommodation) in Tashkent, except for flights, will be covered by the Organizing Committee.