Butun musulmon ummati uchun muqaddas bo‘lgan, ezgulik, saxovat, insonparvarlik va hamjihatlik kabi olijanob qadriyatlarni o‘zida mujassam etgan, jamiyatda o‘zaro hurmat va bag‘rikenglikni mustahkamlashga xizmat qiluvchi Qurbon hayiti – Iyd al-Adho bayrami munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga xorijiy davlatlar va hukumatlar yetakchi xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar rahbarlaridan, taniqli jamoat va din arboblaridan samimiy tabriklar kelmoqda.
Qutlovlarda davlatimiz rahbari va O‘zbekistonning ko‘p millatli xalqiga hurmat-e’tibor so‘zlari, tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tilaklari izhor etilgan hamda do‘stlik va ko‘p qirrali hamkorlikni bundan buyon ham har tomonlama mustahkamlashga qat’iy intilish bildirilgan.
Ikki Muqaddas Masjid xodimi, Saudiya Arabistoni Podshohi Salmon ibn Abdulaziz Ol Saud;
Saudiya Arabistoni Valiahdi, Vazirlar Kengashi Raisi Muhammad ibn Salmon ibn Abdulaziz Ol Saud;
Birlashgan Arab Amirliklari Vitse-prezidenti, Bosh vaziri o‘rinbosari, Prezident ishlari bo‘yicha vaziri Shayx Mansur bin Zoid Ol Nahayon;

В связи с наступлением священного для всей мусульманской уммы праздника Курбан хайит – Ийд аль-Адха, воплощающего такие благородные ценности, как милосердие, великодушие, гуманизм и согласие, способствующего сохранению в обществе атмосферы взаимного уважения и толерантности, на имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают сердечные поздравления глав зарубежных государств и правительств, авторитетных общественных и религиозных деятелей, руководителей ведущих международных и региональных организаций.
В своих посланиях они высказывают главе нашего государства и многонациональному народу Узбекистана слова искреннего уважения, пожелания мира, благополучия и процветания, а также подтверждают приверженность всемерному укреплению отношений дружбы и многогранного сотрудничества.
Поздравления, в частности, направили:
Служитель, Двух Святынь, Король Саудовской Аравии Салман бин Абдулазиз Аль Сауд;
Наследный принц, Председатель Совета Министров Саудовской Аравии Мухаммад бин Салман бин Абдулазиз Аль Сауд;
государственный министр, член Совета Министров Саудовской Аравии Турки бин Мухаммад бин Фахд бин Абдулазиз Аль Сауд;