Malayziya Bosh vaziri rasmiy tashrif bilan O‘zbekistonga keladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Malayziya Bosh vaziri Anvar Ibrohim 17-19-may kunlari rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘ladi.
Tashrifning birinchi kunida Toshkent shahrida oliy darajadagi tadbirlar va muzokaralar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Sammit kun tartibidan tizimli siyosiy muloqotni rivojlantirish va madaniy-gumanitar almashinuvni kengaytirish, savdo, innovatsiyalar, energetika, neft-kimyo, sanoat, elektrotexnika va elektronika, qishloq xo‘jaligi va iqtisodiyotning boshqa sohalarida aniq kooperatsiya dasturlari va loyihalarini ilgari surish masalalari o‘rin olgan.
Bundan tashqari, xalqaro kun tartibidagi dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashiladi.
Malayziya Hukumati rahbari Samarqand va Buxoro shaharlariga ham tashrif buyurib, xalqimizning boy madaniy-tarixiy va ma’naviy merosi bilan tanishadi, qo‘shma biznes forumida ishtirok etadi.

По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Премьер-министр Малайзии Анвар Ибрагим 17-19 мая посетит нашу страну с официальным визитом.
Программой первого дня визита предусматривается проведение в городе Ташкенте мероприятий и переговоров на высшем уровне.
В повестку дня саммита включены вопросы развития системного политического диалога и расширения культурно-гуманитарного обмена, продвижения конкретных программ и проектов кооперации в сфере торговли, инноваций, энергетики, нефтехимии, промышленности, электротехники и электроники, сельского хозяйства и других отраслях экономики.
Кроме того, состоится обмен мнениями по актуальной международной повестке.
Глава Правительства Малайзии также посетит города Самарканд и Бухару, где ознакомится с богатым культурно-историческим и духовным наследием нашего народа, примет участие в совместном бизнес-форуме.