O'zbekistonning barcha viloyatlari hokim yordamchilari uchun kambag'allikni qisqartirish va iqtisodni rivojlantirish bo'yicha Xitoy ilg'or tajribasi bilan tanishish bo'yicha onlayn seminarlar o'tkazilmoqda.
Mamlakatimizning Pekindagi elchixonasi ko'magida tashkil etilgan o'quvlarda Xitoy Taraqqiyot va islohotlar davlat qo'mitasi, O'zbekiston Kambag'allikni qisqartirish va bandlik vazirligi vakillari hamda viloyat hokimlari yordamchilari qatnashmoqda.
Onlayn seminarning ochilish qismida so'z olgan Xitoy Taraqqiyot va islohotlar davlat qo'mitasi tashqi aloqalar departamenti direktori o'rinbosari Go Juy mamlakatlarimiz o'rtasida kambag'allikni qisqartirish sohasida hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari to'g'risida batafsil ma'lumot berdi.
O'quv seminarning asosiy maqsadi Xitoyning kambag'allikni qisqartirish hamda hududlarni iqtisodiy rivojlantirish bo'yicha ilg'or tajribasini o'rganish va O'zbekiston hududlari hokim yordamchilarining malaka ham bilimlarini oshirishdan iborat.

Стартовали онлайн-тренинги для помощников хокимов всех регионов Узбекистана на основе передового опыта Китая в области сокращения бедности и экономического развития.
На специальных курсах, организованных при поддержке Посольства нашей страны в Пекине, приняли участие представители Государственного комитета развития и реформ Китая, Министерства занятости и сокращения бедности Узбекистана, помощники хокимов регионов.
Заместитель директора департамента внешних связей Государственного комитета развития и реформ Китая Го Джуй, выступая на открытии тренингов, рассказал о нынешнем состоянии и перспективах сотрудничества между нашими странами в сфере сокращение бедности.
Основная цель тренингов – изучение передового опыта Китая в области сокращения бедности и экономического развития регионов, а также повышение квалификации и знаний помощников хокимов регионов Узбекистана.