O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning farmoniga muvofiq, Markaziy saylov komissiyasi raisi Zayniddin Nizomxo‘jayev davlat hokimiyati vakillik organlari hamda mamlakatimiz sog‘liqni saqlash tizimidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimizda milliy saylov tizimini umume’tirof etilgan xalqaro standartlar asosida takomillashtirish, demokratik islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, fuqarolarning konstitutsiyaviy huquqlarini ro‘yobga chiqarish borasidagi katta xizmatlari, yuksak salohiyatli kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni ona vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalashga qo‘shgan munosib hissasi, shuningdek, tavalludining 70 yilligi munosabati bilan “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi” faxriy unvoni bilan taqdirlandi.
Bugun davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev Zayniddin Nizomxo‘jayevga ushbu yuksak unvon va ko‘krak nishonini topshirdi.
Tibbiyot fanlari doktori, professor Z.Nizomxo‘jayev uzoq yillar qator mas’ul lavozimlarda fidokorona mehnat qilgan. U 2014-yilda “O‘zbekiston Qahramoni” unvoni bilan mukofotlangan.

In accordance with the decree of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, for many years of fruitful work in representative bodies of state power and the healthcare system of our country, great achievements in improving the national electoral system in accordance with generally recognized international standards, successful implementation of democratic reforms, realization of constitutional rights of citizens, a worthy contribution to the training of highly qualified personnel, education of the younger generation in in the spirit of love and devotion to the Motherland, as well as in connection with the 70th anniversary of the Hero of Uzbekistan, Chairman of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan Zainiddin Nizamkhodzhayev was awarded the honorary title "Honored Mentor of Youth of the Republic of Uzbekistan".
Today, the head of our state Shavkat Mirziyoyev presented Zainiddin Nizamkhodzhayev with the badge of this high rank.
Doctor of Medical Sciences, Professor Z.Nizamkhodjaev has worked selflessly for many years in a number of responsible positions. In 2014, he was awarded the title of "Hero of Uzbekistan".