O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning farmoniga muvofiq, Markaziy saylov komissiyasi raisi Zayniddin Nizomxo‘jayev davlat hokimiyati vakillik organlari hamda mamlakatimiz sog‘liqni saqlash tizimidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimizda milliy saylov tizimini umume’tirof etilgan xalqaro standartlar asosida takomillashtirish, demokratik islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, fuqarolarning konstitutsiyaviy huquqlarini ro‘yobga chiqarish borasidagi katta xizmatlari, yuksak salohiyatli kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni ona vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalashga qo‘shgan munosib hissasi, shuningdek, tavalludining 70 yilligi munosabati bilan “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi” faxriy unvoni bilan taqdirlandi.
Bugun davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev Zayniddin Nizomxo‘jayevga ushbu yuksak unvon va ko‘krak nishonini topshirdi.
Tibbiyot fanlari doktori, professor Z.Nizomxo‘jayev uzoq yillar qator mas’ul lavozimlarda fidokorona mehnat qilgan. U 2014-yilda “O‘zbekiston Qahramoni” unvoni bilan mukofotlangan.

Герою Узбекистана Зайниддину Низамходжаеву присвоено почетное звание
В соответствии с указом Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, за многолетний плодотворный труд в представительных органах государственной власти и системе здравоохранения нашей страны, большие заслуги в совершенствовании национальной избирательной системы в соответствии с общепризнанными международными стандартами, успешном осуществлении демократических реформ, реализации конституционных прав граждан, достойный вклад в подготовку высококвалифицированных кадров, воспитание молодого поколения в духе любви и преданности к Родине, а также в связи с 70-летием Герою Узбекистана, председателю Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан Зайниддину Низамходжаеву присвоено почетное звание «Заслуженный наставник молодежи Республики Узбекистан».
Сегодня глава нашего государства Шавкат Мирзиёев вручил Зайниддину Низамходжаеву нагрудный знак этого высокого звания.
Доктор медицинских наук, профессор З.Низамходжаев многие годы самоотверженно работал на ряде ответственных должностей. В 2014 году был удостоен звания "Герой Узбекистана".