Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev Tashkent City Mall savdo-ko‘ngilochar markazini ko‘zdan kechirdi.
Majmua ko‘p funksiyali bo‘lib, zamonaviy tijorat va xizmat turlarini qamrab olgan. 5 qavatda savdo do‘konlari, restoran va kafelar, ko‘ngilochar o‘yinlar va sport maydonlari joylashgan. Yer ostida 2 qavatli avtoturargoh bor.
Markazda dunyoning eng oldi brendlari shoxobchalarini ochgan. Ular orasida birinchi marta O‘zbekiston bozoriga kirib kelayotganlari ham talaygina.
Ulkan maydonda bolalar va kattalar uchun yopiq o‘yingohlar mavjud. Shuningdek, 14 ta kinoteatr tashkil etilgan. Bir so‘z bilan aytganda, bu yerda odamlar xarid qilishi, dam olishi, sport bilan shug‘ullanib, vaqtini chog‘ o‘tkazishi uchun barcha sharoitlar yaratilgan.
Majmua bir kunda 60 ming kishiga xizmat ko‘rsatish quvvatiga ega. Unda 3 mingdan ziyod kishi ish bilan ta'minlanadi.
Prezident bu yerga kelgan odamlar bilan suhbatlashdi.
Davlatimiz rahbari mazkur majmuaning bir qismi bo‘lgan besh yulduzli mehmonxonada yaratilayotgan sharoitlar bilan ham tanishdi.
31 qavatli bu mehmonxona bir vaqtning o‘zida 500 kishiga xizmat ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Unda yuqori martabali mehmonlar uchun sharoitlar, 273 ta standart xona tashkil etiladi.
Shuningdek, katta va kichik konferensiya zallari, ochiq va yopiq suzish havzalari, restoran va kafeteriya xizmat ko‘rsatadi. Binoda zamon talabiga mos “Aqlli uy” tizimi hamda tezyurar liftlar o‘rnatilgan.
Mehmonxona may oyida ishga tushirilishi rejalashtirilgan. Bu yerda yana 500 kishi doimiy ish o‘rniga ega bo‘ladi.

The Head of our state Shavkat Mirziyoyev visited the Tashkent City Mall shopping and entertainment center.
The multifunctional complex provides modern trading services and various types of services. The five-storey building of the center houses shops, restaurants and cafes, entertainment areas and sports grounds. A two-storey parking lot is organized on the underground level.
Boutiques of the world's leading brands are open in the center. There are many of them who are entering the Uzbek market for the first time.
A large space in the complex is occupied by play areas for children and adults, 14 cinemas. In short, all conditions have been created here so that people can shop, relax, and play sports.
The complex is able to serve 60 thousand people a day. More than 3 thousand people will be employed here.
The President talked with the visitors of the center.
The Head of State also got acquainted with the conditions created in the five-star hotel, which is part of this complex.
The 31-storey hotel is capable of serving 500 people at the same time. It will have 273 standard rooms, as well as rooms for high-level guests.
The hotel will also have large and small conference rooms, outdoor and indoor pools, a restaurant and a cafeteria. The building has a Smart Home system and high-speed elevators.
The hotel is scheduled to open in May. 500 more permanent jobs will be created here.
The importance of building such modern centers providing high-quality services to the population in other cities of the country was emphasized.