Pekin shahridagi tadbirlar dasturi yakunlangach, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan birga Shenchjen shahriga keldi.
Aeroportda oliy martabali mehmonni Guandun muzofotining rasmiy shaxslari kutib oldi.
Ertaga, 25-yanvar kuni davlatimiz rahbari O‘zbekiston-Xitoy investitsiya forumida ishtirok etadi, XXR yetakchi kompaniyalari va moliyaviy tuzilmalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazadi.
Shenchjen – Xitoyning aholi soni bo‘yicha uchinchi shahri hamda Guandun muzofotidagi maxsus iqtisodiy hududdir. Texnologiyalar, tadqiqotlar, ishlab chiqarish, biznes va iqtisodiyot, turizm va transport borasida global markazlardan biri, konteynerli yuklar bilan ishlash quvvati bo‘yicha dunyodagi to‘rtinchi dengiz portidir.

Upon completion of the program of stay in Beijing, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and his wife arrived in Shenzhen.
At the airport, the distinguished guest was met by officials of Guangdong Province.
Tomorrow, on January 25, the head of our state will take part in the Uzbek-Chinese investment forum, hold meetings with the heads of leading companies and financial structures of the People's Republic of China.
Shenzhen is the third most populous city in China and a special economic zone in Guangdong Province. It is a global center for technology, research, manufacturing, business and economics, finance, tourism and transport, and its seaport is the fourth busiest container port in the world.