O‘zbekiston Prezidenti CITIC korporatsiyasi bilan hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pekin shahrida Xitoyning CITIC korporatsiyasi rahbari Si Goxua bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Xitoy mulkni boshqarish bo‘yicha xalqaro investitsiya korporatsiyasi moliyaviy xizmatlar ko‘rsatuvchi hamda yirik sanoat va infratuzilma loyihalarini amalga oshiruvchi yetakchi kompaniyadir. Uning aktivlari qariyb 1,5 trillion dollarni tashkil etadi.
Uchrashuvda qo‘shma loyihalar portfelini kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi, bunda asosiy e’tibor mamlakatimiz yo‘l-transport va muhandislik infratuzilmasiga, irrigatsiya tizimlarini modernizatsiya qilishga qaratildi.

During his visit to Beijing, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, held a meeting with Xi Guohua, the head of the Chinese corporation CITIC.
The International Chinese Investment Management Corporation (CITIC) is a leading company that provides financial services and engages in large-scale industrial and infrastructure projects, with assets totaling around $1.5 trillion.
The meeting focused on expanding the joint project portfolio, particularly in the areas of road transport, engineering infrastructure and the modernization of irrigation systems in our country.