O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 15-dekabr kuni iqtisodiy rivojlanish, samarali boshqaruv va xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchi Suma Chakrabarti bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Mamlakatimizdagi ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar dasturining natijadorligini oshirish borasidagi chora-tadbirlarning borishi va kelgusi rejalar ko‘rib chiqildi.
Investitsiya va ishbilarmonlik muhitini takomillashtirish, xorijdagi yetakchi kompaniya va moliyaviy institutlarni jalb qilgan holda iqtisodiyotning turli tarmoqlarida yirik loyihalarni ilgari surish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar samaradorligini oshirishga alohida e’tibor qaratildi.
O‘zbekistonning Jahon savdo tashkilotiga a’zo bo‘lishi jarayoni va mamlakatimizning xalqaro reytinglardagi o‘rnini yuksaltirish bilan bog‘liq masalalar muhokama qilindi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 15 декабря провел встречу с советником по вопросам экономического развития, эффективного управления и международного сотрудничества Сумой Чакрабарти.
Были рассмотрены ход мероприятий и дальнейшие планы по повышению результативности программы социально-экономических реформ в нашей стране.
Особое внимание уделено повышению эффективности проводимой работы по совершенствованию инвестиционного климата и деловой среды, продвижению крупных проектов в разных отраслях экономики с привлечением ведущих зарубежных компаний и финансовых институтов.
Обсуждены вопросы, связанные с процессом вступления Узбекистана во Всемирную торговую организацию и повышением позиций нашего государства в международных рейтингах.