O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 1-dekabr kuni Dubay shahriga amaliy tashrif doirasida Hindiston Respublikasi Bosh vaziri Narendra Modi bilan uchrashdi.
Ikki mamlakat o‘rtasidagi ko‘p qirrali va o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi.
Kommunikatsion texnologiyalar, farmatsevtika, fan va ta’lim, sog‘liqni saqlash, an’anaviy tibbiyot va yoga sohalarida hamkorlikni chuqurlashtirish va qo‘shma dasturlarni amalga oshirishga alohida e’tibor qaratildi.

On December 1, as part of the program of a working visit to Dubai, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with Prime Minister of the Republic of India Narendra Modi.
The issues of further development of multifaceted and mutually beneficial cooperation between the two countries were discussed.
Special attention is paid to deepening cooperation and implementing joint programs in the field of communication technologies, pharmaceuticals, science and education, healthcare, traditional medicine and yoga.