Dubay shahridagi BMTning Iqlim o‘zgarishi bo‘yicha konferensiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Indoneziya Prezidenti Joko Vidodo bilan uchrashdi.
Ikki mamlakat o‘rtasidagi ko‘p qirrali munosabatlarni yanada rivojlantirish va chuqurlashtirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Barcha darajalardagi o‘zaro muloqotlarning bugungi holati va ikki tomonlama savdodagi ijobiy sur’at mamnuniyat bilan qayd etildi.
Samarali hamkorlikni, shu jumladan iqtisodiy sohada “yo‘l xaritasi”ni qabul qilish orqali kengaytirish bo‘yicha o‘zaro muvofiqlashgan choralarni davom ettirishdan ikkala tomon ham manfaatdor ekani ta’kidlandi.

On the sidelines of the UN Climate Change Conference in Dubai, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with President of Indonesia Joko Widodo.
Issues of further development and deepening of Uzbek-Indonesian multifaceted relations were discussed.
The intensification of mutual exchanges at all levels and the high dynamics of the development of bilateral trade were noted with particular satisfaction.
They expressed mutual interest in taking coordinated steps to expand fruitful cooperation, including through the adoption of a roadmap in the economic sphere.