O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev IHT sammitining asosiy tadbirlarida ishtirok etish uchun mamlakatimizda bo‘lib turgan Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyev bilan muzokara o‘tkazdi.
O‘zbekiston-Ozarbayjon do‘stlik va strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Muntazam o‘tkazib kelinayotgan oliy darajadagi muloqotlarda erishilgan kelishuvlarning natijalari katta mamnuniyat bilan qayd etildi.
Tovar ayirboshlash ko‘rsatkichlari o‘smoqda, avtomobil, elektrotexnika, to‘qimachilik sanoatida, energetika tarmog‘ida, qishloq xo‘jaligi, logistika va boshqa ustuvor yo‘nalishlarda muhim kooperatsiya loyihalari amalga oshirilmoqda.
Madaniy-gumanitar tadbirlar o‘tkazib kelinmoqda.
O‘zbekiston va Ozarbayjon rahbarlari amaliy hamkorlik dastur va loyihalarini ilgari surish borasida birgalikdagi ishlarni jadal davom ettirish muhimligini ta’kidladilar.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held talks with President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, who is in our country on a visit to participate in the program of the main events of the ECO summit.
Issues of further strengthening of Uzbek-Azerbaijani friendship relations and strategic partnership were discussed.
The results of the implementation of the agreements reached during regular contacts at the highest level were noted with deep satisfaction.
The indicators of trade turnover are growing, important cooperation projects are being implemented in the automotive, electrical engineering, textile industry, energy industry, agriculture, logistics and other priority areas.
Cultural and humanitarian events are held.
The heads of Uzbekistan and Azerbaijan stressed the importance of continuing intensive joint work to promote practical cooperation programs and projects.