O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston-Fransiya biznes forumi doirasida “Semmaris” kompaniyasi raisi Stefan Layani bilan uchrashdi.
Kompaniya yillik aylanmasi 9 milliard yevro bo‘lgan dunyodagi eng katta oziq-ovqat logistika markazining egasidir. Butun jahon bo‘ylab samarali ulgurji oziq-ovqat bozorlarini qurish va boshqarishda ilg‘or tajriba to‘plagan.
Davlatimiz rahbari kompaniyaning Samarqand, Andijon va Toshkent viloyatlarida agrologistika majmualarini qurish borasidagi rejalarini qo‘llab-quvvatladi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в рамках проходящего в Самарканде узбекско-французского бизнес-форума провел встречу с председателем компании «Semmaris» Стефаном Лаяни.
Компания владеет крупнейшим в мире продовольственно-логистическим центром с годовым оборотом в 9 миллиардов евро. Обладает передовым опытом в строительстве и управлении эффективных оптовых продовольственных рынков по всему миру.
Глава нашего государства поддержал планы компании по строительству агрологистических комплексов в Самарканде, Андижане и Ташкентской области.