Mamlakatimiz ichki ishlar organlaridagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimizda jamoat xavfsizligi, xalqimiz osoyishtaligini ta’minlash, tinchlik va barqarorlikni mustahkamlashga qo‘shgan katta hissasi, jinoyatchilikka qarshi kurashish, huquqbuzarliklar profilaktikasi samaradorligini oshirish, fuqarolarning huquq va erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish yo‘lidagi ibratli faoliyati, sharafli burchini bajarishda mardlik va jasorat namunasini ko‘rsatgani, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash borasidagi alohida xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:
Isamov Abdulxamid Mirzayevich - Toshkent shahar Yashnobod tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori
Arzuyev Jambil Jumabayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qo‘ng‘irot tumani ichki ishlar bo‘limi 1-ichki ishlar bo‘linmasi boshlig‘i
Jumayeva Alyona Shuxratovna - Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi ekspert-kriminalistika markazi bosh eksperti
Asqarov Ulug‘bek Umaraliyevich - Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati otryadi safdor xodimi
Axmedov Farruxjon Bayonovich - Samarqand viloyati Urgut tumani ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari
Niyozov Bekzod Xoliqovich - Toshkent viloyati Chirchiq shahar ichki ishlar boshqarmasi katta tezkor vakili
Raximov To‘lqinjon Farxadovich - Toshkent shahar Chilonzor tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi katta tezkor vakili
Suvanov Jamshid Eshpulatovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi jazoni ijro etish koloniyasi boshlig‘i
Asadov Azizbek Karomatovich - Buxoro viloyati Olot tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
Asanov Sabirdjan Jakayevich - Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi patrul-post xizmati otryadi safdor xodimi
Bahromov Bektemir Raxmonovich - Andijon viloyati Qo‘rg‘ontepa tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i
Qurbonov Farxodjon Raximovich - Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi tergov boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tergovchisi
Norqo‘ziyeva Shaxlo Primqulovna - Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumani ichki ishlar boshqarmasi probatsiya bo‘linmasi katta inspektori
Sultanov Anvar Abidxodjayevich - Toshkent viloyati O‘rta Chirchiq tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i
Raximov G‘ulombek Babaxanovich - Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi maxsus qabulxona katta nazoratchisi
Shermuxamedov Abdumajid Mavlyanovich - Toshkent shahar Yunusobod tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i
Yusupov Abdullo Abduraxmonovich - Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
Davranov G‘olibjon Isomidinovich - Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
Djabbarov Farxod Axmadovich - Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati bataloni safdor xodimi
Ishpulatov Abbos Nurmamatovich - Samarqand viloyati Pastdarg‘om tumani ichki ishlar bo‘limi 2-ichki ishlar bo‘linmasi boshlig‘i
Miraxmedov Abror Onarboyevich - Namangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
Mo‘minov Bo‘riqul Yodgorovich - Qashqadaryo viloyati Koson tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
Palimbetov Baxtibay Jangabayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Chimboy tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
Ryumin Aleksey Aleksandrovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Ekspert-kriminalistika bosh markazi boshlig‘ining o‘rinbosari
Tulanov Abdumuxtor Ruzimatovich - Andijon viloyati Marhamat tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari

О награждении группы сотрудников в связи с Днем сотрудников органов внутренних дел
За многолетний плодотворный труд в органах внутренних дел страны, большой вклад в обеспечение общественной безопасности и спокойствия нашего народа, укрепление мира и стабильности в республике, образцовую деятельность по повышению эффективности борьбы с преступностью и профилактики правонарушений, защите прав, свобод и законных интересов граждан, пример мужества и отваги, проявленный при исполнении почетного долга, особые заслуги в воспитании молодого поколения в духе любви и преданности Родине наградить:
Исамова Абдулхамида Мирзаевича - старшего инспектора профилактики Управления координации деятельности органов внутренних дел по Яшнабадскому району города Ташкента
Арзуева Жамбила Жумабаевича - начальника отделения внутренних дел № 1 отдела внутренних дел Кунградского района Республики Каракалпакстан
Жумаеву Алёну Шухратовну - главного эксперта экспертно-криминалистического центра Управления внутренних дел Джизакской области
Аскарова Улугбека Умаралиевича - рядового сотрудника отряда патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Ферганской области
Ахмедова Фаррухжона Баёновича - первого заместителя начальника управления внутренних дел Ургутского района Самаркандской области
Ниёзова Бекзода Холиковича - старшего оперуполномоченного управления внутренних дел города Чирчика Ташкентской области
Рахимова Тулкинжона Фархадовича - старшего оперуполномоченного Управления координации деятельности органов внутренних дел по Чиланзарскому району города Ташкента
Суванова Жамшида Эшпулатовича - начальника колонии по исполнению наказания Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Асадова Азизбека Кароматовича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Алатского района Бухарской области
Асанова Сабирджана Жакаевича - рядового сотрудника отряда патрульно-постовой службы Главного управления внутренних дел Ташкентской области
Бахромова Бектемира Рахмоновича - начальника отдела внутренних дел Кургантепинского района Андижанской области
Курбонова Фарходжона Рахимовича - следователя по особо важным делам следственного управления при Управлении внутренних дел Ферганской области
Норкузиеву Шахло Примкуловну - старшего инспектора отделения пробации управления внутренних дел Сырдарьинского района Сырдарьинской области
Султанова Анвара Абидходжаевича - начальника отдела внутренних дел Уртачирчикского района Ташкентской области
Рахимова Гуломбека Бабахановича - старшего контролера специального приемника Управления внутренних дел Хорезмской области
Шермухамедова Абдумажида Мавляновича - начальника Управления координации деятельности органов внутренних дел по Юнусабадскому району города Ташкента
Юсупова Абдулло Абдурахмоновича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
Давранова Голибжона Исомидиновича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Навоийской  области
Джаббарова Фархода Ахмадовича - рядового сотрудника батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Джизакской области
Ишпулатова Аббоса Нурмаматовича - начальника отделения внутренних дел № 2 отдела внутренних дел Пастдаргомского района Самаркандской области
Мирахмедова Аброра Онарбоевича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Наманганской области
Муминова Бурикула Ёдгоровича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Касанского района Кашкадарьинской области
Палимбетова Бахтибая Жангабаевича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Чимбайского района Республики Каракалпакстан
Рюмина Алексея Александровича - заместителя начальника Главного экспертно-криминалистического центра Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Туланова Абдумухтора Рузиматовича - заместителя начальника отдела внутренних дел Мархаматского района Андижанской области