Kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ishlari ko‘zdan kechirildi
Ushbu majmua 12 Gkal quvvatga ega. Bu yerga Turkiyadan keltirilgan 14 MVtli uchta qozon o‘rnatildi. Buning evaziga yiliga 1,7 million kub metr tabiiy gazni iqtisod qilish imkoniyati yaratildi.
Markaz qurilishi jarayonida hududga olti kilometr qoplamali quvur tortildi. Issiqlik tarmoqlari yopiq tizimga o‘tkazildi va yo‘qotishlardan himoya qilindi.
Ushbu majmuaning foydalanishga topshirilishi 38 ta ko‘p qavatli uydagi bir yarim mingdan ziyod xonadon hamda uchta ijtimoiy obyektni issiq suv va issiqlik bilan ta’minlaydi.
Davlatimiz rahbari mutasaddilarga qishga tayyorgarlik ishlarini sifatli bajarib, energiya va issiqlik ta’minoti barqaror qilish, energiya tejamkorlik madaniyatini oshirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.

В эти дни по всей стране идет подготовка к осенне-зимнему сезону. Ремонтируются коммунальные сети и модернизируются предприятия теплоснабжения.
В ходе поездки в Кашкадарью Президент Шавкат Мирзиёев посетил новую центральную котельную областного государственного унитарного предприятия «Иссиклик манбаи» в городе Карши.
Этот комплекс имеет мощность выработки 12 Гкал тепла. Здесь установлены три завезенных из Турции котла мощностью 14 МВт каждый. За счет этого появится возможность экономить в год 1,7 миллиона кубометров природного газа.
В процессе строительства котельной к ней был подведен шестикилометровый трубопровод. Теплообменники переведены в замкнутую систему и защищены от потерь.
Ввод в эксплуатацию этого комплекса обеспечит горячей водой и теплом более полутора тысяч квартир в 38 многоэтажных домах и три социальных объекта.
Глава нашего государства дал ответственным лицам поручения качественно провести подготовку к зиме, стабилизировать энерго- и теплоснабжение, повысить культуру бережного потребления.