Суҳбат чоғида маданият ва туризм соҳаларидаги Ўзбекистон-Хитой ҳамкорлигини янада ривожлантириш масалалари бўйича фикр алмашилди ҳамда келгусида турли маданий тадбирларни биргаликда ўтказишга келишиб олинди.
Мулоқот давомида мамлакатимизда 2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистон Тараққиёт стратегияси доирасида турли соҳаларда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти ҳақида батафсил ахборот берилди.
Чжан Сюй Ўзбекистоннинг бой тарихи ва маданияти, дунё цивилизациясига қўшган беқиёс ҳиссаси ҳамда улкан туризм салоҳиятини юқори баҳолаб, икки мамлакат ўртасидаги маданият ва туризм соҳаларидаги ўзаро ҳамкорликни янада кенгайтириш давлатларимиз манфаатларига бирдек хизмат қилишини таъкидлади.

В Пекине обсуждены вопросы узбекско-китайского сотрудничества в сферах культуры и туризма
Посол Узбекистана - Фарход Арзиев встретился с заместителем министра культуры и туризма Китая, сопредседателем узбекско-китайского Подкомитета по культурно-гуманитарному сотрудничеству Чжан Сюи.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями по вопросам дальнейшего развития узбекско-китайского сотрудничества в сферах культуры и туризма, а также договорились о совместном проведении
в будущем различных культурных мероприятий.
Во время встречи китайская сторона была подробно проинформирована о сути и значении реформ, проводимых в различных сферах в рамках реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы.