Суҳбат чоғида маданият ва туризм соҳаларидаги Ўзбекистон-Хитой ҳамкорлигини янада ривожлантириш масалалари бўйича фикр алмашилди ҳамда келгусида турли маданий тадбирларни биргаликда ўтказишга келишиб олинди.
Мулоқот давомида мамлакатимизда 2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистон Тараққиёт стратегияси доирасида турли соҳаларда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти ҳақида батафсил ахборот берилди.
Чжан Сюй Ўзбекистоннинг бой тарихи ва маданияти, дунё цивилизациясига қўшган беқиёс ҳиссаси ҳамда улкан туризм салоҳиятини юқори баҳолаб, икки мамлакат ўртасидаги маданият ва туризм соҳаларидаги ўзаро ҳамкорликни янада кенгайтириш давлатларимиз манфаатларига бирдек хизмат қилишини таъкидлади.

Ambassador of Uzbekistan - Farhod Arziyev met with Deputy Minister of Culture and Tourism of China, Co-chairman of the Uzbek-Chinese Subcommittee on Cultural and Humanitarian Cooperation Zhang Xiuying.
During the conversation, the sides exchanged views on the further development of Uzbek-Chinese cooperation in the fields of culture and tourism, and also agreed to jointly hold
various cultural events in the future.
During the meeting, the Chinese side was informed in detail about the essence and significance of the reforms carried out in various spheres within the framework of the implementation of the Development Strategy of the New Uzbekistan for 2022-2026.