Xitoyning elektr tarmoqlari korporatsiyasi ushbu sohadagi global yetakchi bo‘lib, Fortune Global 500 reytingida yuqori o‘rinlarni egallab kelmoqda.
Kompaniya elektr uzatish tarmoqlarini barpo etish va ularni ekspluatatsiya qilish bo‘yicha keng ko‘lamli loyihalarni amalga oshirish borasida, shu jumladan xorijiy mamlakatlarda katta tajribaga ega. Aktivlari qiymati 800 milliard dollar atrofida.
Ushbu kompaniya ishtirokida istiqbolli loyihalarni amalga oshirish, jumladan, yuqori voltli elektr uzatish liniyalarini qurish va infratuzilma obyektlarini modernizatsiya qilish, bunda ilg‘or injiniring yechimlari va yuksak texnologiyalarni joriy etish masalalari muhokama qilindi.
Mamlakatimiz energetika tarmog‘i uchun yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlashga alohida e’tibor qaratildi.

As part of the program of the working visit to Beijing, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received Chairman of the State Grid company Xin Bao'an at his residence.
The Electric Grid Corporation of China is a leading global company in the industry, occupying a leading position in the Fortune Global 500 rating.
He has extensive experience in implementing large-scale projects for the construction and operation of power transmission networks, including in foreign countries. Assets reach $800 billion.
The issues of implementing promising projects with the participation of this Chinese company were discussed, including the construction of high-voltage power transmission lines and modernization of infrastructure facilities, with the introduction of advanced engineering solutions and high technologies.
Special attention is paid to the training of qualified specialists for the energy industry of our country.